70733. Christian Poulsen: Skål og vase (2)

Skål af keramik dekoreret udvendigt med påmalet mønster i sort og hvidt, indvendigt med lys glasur med gullig bund H. 10, diam. 18,5 cm sign monogram CHR-P Denmark 1021/968 samt en vase med bred munding og grå glasur, H. 9,5 sign. monogram og stemplet Danmark.

Varenr 70733

25 September 2019 19:52

Vurdering 1800 DKK

289092.400 DKK2019-09-25 19:48
99532.200 DKK2019-09-23 23:44
283882.200 DKK2019-09-25 14:43
GRONNEGADE1.700 DKK2019-09-19 11:24
MULLE1.600 DKK2019-09-18 16:22
MK950 DKK2019-09-18 15:37
PNEIFSKU900 DKK2019-09-18 14:11
 900 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms

Andra populära objekt