16. TESERVISDELAR, 5 st, porslin, retro 1960/70-tal, "Blå Eld", HERTHA BENGTSSON, Rörstrand

Blå glasyr med bladmönstrad dekor. 5 vita tekoppar (höjd 8, diameter 10) med 5 blåa fat (diameter 17 cm). "Blå Eld" tillverkades 1951-1971. Slitage, 1 kopp med smärre kant flisa docker under glasyr. 1 kopp med fotnagg, dock under glasyr.

Varunr 1762513

3 Februari 2013

Klubbslag26.00 SEK27.00 SEK28.00 SEK29.00 SEK 1.300 SEK19.00 SEK20.00 SEK21.00 SEK22.00 SEK23.00 SEK

Utrop 1200 SEK

1.300 SEK2013-02-01 12:30
1.200 SEK2013-02-03 11:33
1.000 SEK2013-01-26 21:15
1.000 SEK2013-01-28 00:44
450 SEK2013-01-24 16:40
100 SEK Startpris

Auktion #65 - Nya tider, Söndag den 3 februari klockan 12.00

Fredag (1/2) 11-16 Lördag (2/2) 11-15 Söndag (3/2) 10-12

Vi har öppet för inlämning alla vardagar 10-17.
Kontakta oss för fri värdering.

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 45 SEK Ink.moms

Du kan betala med kort eller kontanter på plats.

Andra populära objekt