16. FIGURIN, keramik, Anzengruber Keramik, Wien, Österrike

Kvinna med trumma. Etikett och stämpelmärkt.
Bruksslitage, mindre glasyrkrackeleringar.
Höjd 27.5 cm.

Varunr 1810427

30 Maj 2021 19:00

Utrop 500 SEK

30 maj 2021 - Formstad Auktioner, Söndag den 30 maj start kl 19:00

Endast förbokade besök. Ring 08-28 31 00 för mer information.

> Klicka här för att komma till auktionen! Klockan 19:00 börjar vi!

Allt gott och lycka till!

Varmt välkommen till ett härligt avslut på maj månad! Nya objekt publiceras löpande fram till auktionsstart.

Mycket nöje!

Utlämning av inropat gods:
Måndag 31/5 10-18
Tisdag 2/6 10-18
Onsdag 3/6 10-18

Slagavgift 80 SEK Ink.moms

Du kan betala med kort eller kontanter på plats.