44. VIVI CALISSENDORFF (F. 1930), TAKARMATUR, 1970-TAL, SIGNERAD VIVI, GLASERAT LERGODS, HÖ 32 CM

Varunr 50221

26 September 2020 11:00

Klubbslag4,00 SEK5,00 SEK6,00 SEK 650 SEK18,00 SEK19,00 SEK20,00 SEK21,00 SEK22,00 SEK

500 SEK2020-09-25 11:17
450 SEK2020-09-23 10:31
450 SEK2020-09-24 20:56
200 SEK2020-09-23 21:04
100 SEK Startpris

Kanonauktioner 26 September 2020, Lördag 26 September Kl 11-17, I ''Skutan'' på Prästkragens väg 15 i Lännersta (vid Svensk Bilprovning)

Fredag 25 September kl 12-18 samt Lördag 26 September kl 9-11.

Obs!
Fler bilder och info angående kommande auktion publiceras veckan innan auktionen.

Köpprovision 20% Ink.moms

AVHÄMTNING & BETALNING
Avhämtning och betalning av inropade föremål sker företrädelsevis första måndagen efter varje auktion mellan kl 9.00-19.00. Avhämtning och betalning skall annars ske senast 5 arbetsdagar efter avslutad auktion, därefter utgår en förvaringsavgift på 25kr inkl moms per inropat föremål och arbetsdag.
Senast måndagen efter varje auktion måste ni meddela oss om ni önskar få era föremål skickade.

FRAKTPRISLISTA hittar ni nedan.

HEMLEVERANS: Vi kan även förmedla bud av mindre föremål med hemleverans inom Stockholmsområdet från 290 kr per mottagaradress.

FRAKTKOSTNADER
Om ni önskar få era inrop skickade via Post Nord måste ni senast meddela oss MÅNDAGEN efter avslutad auktion, så att vi kan skicka en fraktfaktura. Inropsfakturan och fraktfakturan måste vara betalda och synliga på vårt konto senast FREDAGEN efter avslutad auktion, försändelserna kommer då att skickas under nästkommande vecka.

Vi kan skicka mindre objekt enl följande prislista inkl moms:

Mini 0-3 kg = 190:-
Small 3-5 kg = 220:-
Medium 5-10 kg = 270:-
Large 10-15 kg = 310:-
XLarge 15-20 kg = 350:-

Paket som är längre än 1,2 meter, skrymmande eller föremål som kräver speciellt emballage som t ex tavlor, många porslin eller glasdelar mm debiterar vi ca 190 kr extra för.