10. Royal Copenhagen og Bing og Grøndahl, samling figurer og platter

Royal Copenhagen og Bing og Grøndahl, B&G dreng med kanin figur 2319 (1. sort), RC siameser figur 3281 (1. sort), RC 'faun på søjle' figur 1018 (2. sort) har mindre skår, RC vase nr 1837 (1. sort), RC vase nr 219 (2. sort), B&G vase nr 6517 (1. sort), B&G platter julen 1921 samt julen 1925 (repareret), RC 4 miniplatter (1. sort), RC 1 miniskål 'Danske Flyvere 1917-1942' (1. sort)

Varenr 25978
Kondition Brugsspor

19 Oktober 2017 19:30

Hammerslag3 00 DKK4 00 DKK5 00 DKK 1 000 DKK20 00 DKK21 00 DKK22 00 DKK23 00 DKK24 00 DKK

Vurdering 1200-1500 DKK

ALOOPIS1 000 DKK2017-10-12 10:44
IVER01950 DKK2017-10-11 22:20
11181800 DKK2017-10-03 19:57
 400 DKK Startpris

Indbo, design, antik, kunst og samleauktion, torsdag d 19. okt, 19. oktober 2017 19.30, KUN på nettet!

Eftersyn

Eftersyn tilrådes på følgende dage: Tirsdag d 17. oktober 12-16 Onsdag d 18. oktober 12-16 Torsdag d 19. oktober 12-18

Husk at du selv skal medbringe pakkemateriale til glas, porcelæn mm

Hammerslagsgebyr 50 DKK Inkl. moms