33. Oljemålning på duk, Wilhelm Kaufmann

(1895-1975) signerad, "Kvinnostudie" innermått 76,5*54,5 cm. (vägg 1)

Varunr 67431

8 April 2021 19:00

Klubbslag17,00 SEK18,00 SEK19,00 SEK 6,200 SEK20,00 SEK21,00 SEK22,00 SEK23,00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2325 SEK

6,200 SEK2021-04-08 19:07
6,000 SEK2021-04-08 19:07
5,600 SEK2021-04-08 19:07
250 SEK2021-03-29 22:16
200 SEK Startpris

Mälardalens Nät 210408, Torsdag den 8:e april kl 19

Onsdag 7:e april kl 15-19 samt torsdag 8:e april kl 9-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Nya utlämningstider: Onsdag den 14/4 kl 9-19 , torsdag den 15/4 kl 9-17, fredag den 16/4 kl 9-16, lördag den 17/4 kl 11-16. Med anledning av pandemilagen kommer vi på denna auktionsutlämning endast kunna vara max 5 st kunder samtidigt i lokalen.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 8:e april kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 8/4 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 10 SEK Ink.moms

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.