24. 9 st. färglitografier ur mappen "Se mäster semester", Erik Dietman

(1937-2002) signerade, numrerad och daterade, 9/75, -80, innermått 44*60 cm. Katalogen Hommage à E. Dietman medföljer (vägg 2)

Varunr 70161

4 November 2021 19:00

Klubbslag2,00 SEK3,00 SEK4,00 SEK5,00 SEK6,00 SEK7,00 SEK 2,100 SEK14,00 SEK15,00 SEK16,00 SEK17,00 SEK18,00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2325 SEK

2,100 SEK2021-11-04 19:06
2,000 SEK2021-11-04 19:06
1,900 SEK2021-11-04 19:06
850 SEK2021-10-22 11:09
850 SEK2021-11-04 09:49
500 SEK2021-10-31 13:29
200 SEK Startpris

Mälardalens Nät 211104, Torsdag den 4:e november kl 19

Onsdag 3:e november kl 15-19 samt torsdag 4:e november kl 10-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Utlämningstider: Fredag den 5/11 kl 9-16, lördag den 6/11 kl 11-16, måndag den 8/11 kl 9-17, tisdag den 9/11 kl 9-17, onsdag den 10/11 kl 9-17 samt torsdag den 11/11 kl 9-17.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 4:e november kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 4/11 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 10 SEK Ink.moms

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.