19. Bordslampa, Murano, Italien, tidigt 1900-tal

mässing, glas, klippt el, original strömbrytare medföljer, H 60 cm. (Entré)

Varunr 71648

3 Februari 2022 19:00

Klubbslag14,00 SEK15,00 SEK 4,000 SEK13,00 SEK14,00 SEK15,00 SEK16,00 SEK17,00 SEK

4,000 SEK2022-02-03 19:05
3,800 SEK2022-02-03 19:05
1,400 SEK2022-02-03 16:37
500 SEK2022-01-23 15:39
400 SEK2022-01-22 19:02
200 SEK Startpris

Mälardalens Nät 220203, Torsdag den 3:e februari kl 19

Onsdag 2:a februari kl 15-19 samt torsdag 3:e februari kl 10-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Utlämningstider: Fredag den 4/2 kl 9-16, lördag den 5/2 kl 11-16, måndag den 7/2 kl 9-17, tisdag den 8/2 kl 9-17, onsdag den 9/2 kl 9-17 samt torsdag den 10/2 kl 9-17.
Med anledning av pandemin kan vi tillåta max 8 st kunder samtidigt i lokalen under utlämningen.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 3:e februari kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 3/2 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 10 SEK Ink.moms

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.