23. Oljemålning på pannå, Lars Norrman

(1915-1979) signerad "Harem" innermått 17*51,5 cm. (Vägg 1)

Varunr 78050

2 Mars 2023 19:00

Klubbslag27,00 SEK28,00 SEK29,00 SEK30,00 SEK31,00 SEK32,00 SEK 1,200 SEK5,00 SEK6,00 SEK7,00 SEK8,00 SEK9,00 SEK10,00 SEK

5% Droit de suite/Följerätt tillkommer för objektet om det överstiger 2325 SEK

1,800 SEK2023-03-01 15:10
1,700 SEK2023-03-02 15:59
1,100 SEK2023-02-28 10:37
1,000 SEK2023-02-24 11:23
900 SEK2023-02-27 17:53
800 SEK2023-02-27 09:31
550 SEK2023-02-23 15:04
450 SEK2023-02-24 09:37
350 SEK2023-02-22 05:16
300 SEK2023-02-21 22:14
250 SEK2023-02-20 11:57
200 SEK Startpris

Mälardalens Nät 230302, Torsdag den 2:a mars kl 19

Onsdag 1:a mars kl 15-19 samt torsdag 2:a mars kl 10-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)

Utlämningstider: Fredag den 3/3 kl 9-16, lördag den 4/3 kl 11-16, måndag den 6/3 kl 9-17, tisdag den 7/3 kl 9-17, onsdag den 8/3 kl 9-17 samt torsdag den 9/3 kl 9-17.

*Auktionen startar på nätet torsdag den 2:a mars kl 19.
*Om du inte har möjlighet att delta under nätauktionen så kan förhandsbud läggas fram till auktionsstart(torsdag 2/3 kl 19). Dina bud tas då med och auktionsprogrammet bjuder åt dig enligt budstegen.
*Startpris 200:- (20% köpprovision samt 10:- slagavgift tillkommer)

Köpprovision 20% Ink.moms
Slagavgift 10 SEK Ink.moms

Om inget annat anges bör varan anses ha normalt bruksslitage.
Varorna är EJ funktionstestade av auktionsfirman.
Inhandlade varor avhämtas om inget annat anges i auktionshallen i Järvastaden.

Vill ni ha godset skickat?
I vissa fall kan vi skicka föremål, vi reserverar oss dock att neka till
ömtåliga samt skrymmande föremål. Vi ansvarar EJ för hur varan hanteras
efter den lämnat oss. Frakt sker alltid på köparens bekostnad.
Minsta hanteringskostnad är 150:- samt postens avgifter.