DE MECHEL, C. Oeuvre de chevalier Hedlinger ou recueil des medailles de ce celebre artiste, gravées en taille douce, accompagnées d´une explication historique et critique, et précédées de la vie de l´Auteur. Basel 1776. (2) + pl. I-XL + I-XXXIV + (1) + 1-64. He 0321 och 0322. Halvskinnband med illa lagade skador. Främre inre falsen helt sprucken. Bokens första sidor med mindre fuktfläckar. Ett av 1700-talets allra förnämsta praktverkt med fantastiska medaljavbildningar!

Varunr 14808

7 Juli 2019 18:13

Klubbslag4 00 SEK5 00 SEK6 00 SEK 1 200 SEK10 00 SEK11 00 SEK12 00 SEK13 00 SEK14 00 SEK

Utrop 800 SEK

1 200 SEK2019-07-07 18:11
1 100 SEK2019-07-07 17:57
1 000 SEK2019-06-29 12:38
800 SEK Startpris

Webauktion

Köpprovision 18,8% Ink.moms