My Favorites
Help
Catalogs
2014-12-07 Julauktion
41
1156
All lots
41
94
9
152
61
104
58
106
103
185
21
141
12
52
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
52.
Träskuren häst, 17/1800-tal
Hammer price
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
6 300 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
87.
Dörr, allmoge, Dalarna, 1700-talets andra hälft
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
3 600 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Lot No.
193.
Tumlare 3st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
2 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Lot No.
222.
Knotskål, allmoge, daterad 13 juli 1821
Hammer price
5 00 SEK
6 00 SEK
1 400 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Lot No.
234.
Snusdosor 3st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1 000 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
255.
Svarvad skål på fot, allmoge, 1800-tal
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
2 400 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
Lot No.
519.
Skrin med välvt lock, daterat 1791
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1 100 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
599.
Tråg, allmoge-stil, Bengt Lidström, daterad (19)86
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
2 300 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Lot No.
708.
Låda med skjutlock, allmoge, 1800-tal
Hammer price
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
400 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
709.
Stånka, allmoge, daterad 1876
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
300 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
751.
Knotskål, allmoge, daterad 17/4 1834
Hammer price
14 00 SEK
15 00 SEK
1 300 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
753.
Knotskål, allmoge, 17/1800-tal
Hammer price
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
1 400 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
754.
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Hammer price
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
700 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
756.
Skrin med plant lock, allmoge, daterad 1803
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
650 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
778.
Skrin med plant lock, allmoge, 1800-tal
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
350 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
779.
Mangelbräde, allmoge, daterat 1798
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
550 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Lot No.
847.
Allmoge 3 delar, 18/1900-tal
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
450 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
848.
Svarvskålar 3st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
1 400 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
849.
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
600 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
886.
Färdskrin, allmoge, daterat 1847
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1 200 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
916.
Tallriksställ, allmoge, 18/1900-tal
Hammer price
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
500 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Lot No.
943.
Laggade kärl 3st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
250 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
Lot No.
944.
Laggade buttar 3st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
550 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
945.
Pallar 2st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
350 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
946.
Dockvaggor 2st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
450 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Lot No.
971.
Högrock, allmoge, 1800-tal
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
300 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
977.
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
1 000 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Lot No.
1033.
Rotkorg, allmoge, 1800-tal
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
500 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Lot No.
1065.
Rotkorgar 3st, 1800-tal
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
400 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
1170.
Laggat kärl, allmoge, 1800-tal
Hammer price
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
300 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
1174.
Korg, allmoge, troligen Hälsingland, 1800-tal
Hammer price
19 00 SEK
20 00 SEK
300 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
1188.
Pipstånka, allmoge, 1800-tal
Hammer price
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
450 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
Lot No.
1189.
Pall, allmoge, 18/1900-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
350 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
1209.
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
450 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
1273.
Skrin med plant lock, 17/1800-tal
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
500 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
1292.
Allmoge 5 delar, 1800-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
250 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Lot No.
1293.
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Hammer price
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 100 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Lot No.
1294.
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1 400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
1295.
Laggade kärl med lock 2st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
300 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Lot No.
1395.
Stånka, allmoge, 1800-tal
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
400 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
1406.
Laggad hink, allmoge, 1800-tal
Hammer price
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
350 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Read more
I understand