2018-09-30 Månadsauktion
1816
Samtliga utrop
43
158
12
431
80
117
36
222
34
363
17
182
102
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
9.
Ljusstakar ett par, gustavianska, 1784
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
3 600 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
57.
Målkärl i tenn, kvarter, krönt 1770
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
3 400 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
247.
Brevkniv i tenn, Björn Trädgårdh för Svenskt Tenn, 2009
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
350 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
875.
Stop i tenn, 1845
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
350 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
901.
Tesamovar, rokokostil, 1900-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
150 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
922.
Stop i tenn, F.Santesson, Stockholm, 1800-talets slut
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
300 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1132.
Ljusstakar ett par, barockstil, 1900-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
100 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1245.
Skålfat 2st, tenn
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
400 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK