Toggle navigation
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Mina favoriter
0
Hjälp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
2022-03-13 Månadsauktion
399
Diverse
2052
Samtliga utrop
34
Antikviteter
29
Allmoge
138
Belysning
33
Böcker och Kartor
399
Diverse
117
Glas
227
Guld & Silver
75
Klockor & Ur
15
Kläder, väskor & Accessoarer
281
Konst & Skulptur
89
Leksaker & Kuriosa
283
Möbler & Speglar
24
Orientalisk porslin och konsthantverk
193
Porslin & keramik
10
Tenn
93
Textilier & Mattor
11
Vapen & Militaria
×
Stäng
Hjälp
×
Stäng
Mina favoriter
Favorit sparad!
×
Stäng
Mina favoriter
×
Stäng
Logga in
×
Stäng
Lägg bud
Sidan är inaktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
Senast aktiv
Endast återropade
Fritext
Fritext
Exakt matchning
Katalognummer
Varunr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
9
»
Katalognummer
Katalognummer
Populärast
Bud
Högsta bud
Lägsta bud
Flest bud
Minst bud
Klubbslag
Högsta klubbslag
Lägsta klubbslag
Objektnummer
9.
Speldosa, Symphonion, 1800-talets slut
Klubbslag
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
8 200 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Objektnummer
37.
Kamera, Leica, Ernst Leitz, Tyskland
Klubbslag
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
5 000 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Objektnummer
69.
Dalahäst, tillskriven Karl Hvit, Vattnäs, 1900-talets början
Återropad
Objektnummer
82.
Kalle Anka & co, första årgången, Nr.1-4, 1948
Klubbslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
69 000 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Objektnummer
83.
Kalle Anka & co., andra årgången, Nr.1-12, 1949
Klubbslag
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
14 000 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Objektnummer
84.
Serietidningar 9st, Kalle Anka & co., 1950/51
Klubbslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
5 400 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Objektnummer
90.
Emaljerad reklamskylt, "Pommac"
Klubbslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
3 400 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Objektnummer
97.
Album med samlarbilder, "Sportens Stjärnor", Hemmets Journal
Klubbslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
22 000 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Objektnummer
114.
Väggappliquer ett par, Louis XVI stil, 1800-tal
Klubbslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
5 200 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Objektnummer
179.
Skulpturer 2st, Gunnar Cyrén
Klubbslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
800 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Objektnummer
186.
Bestickuppsättning, "Servus", Sigurd Persson
Klubbslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
1 300 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
Objektnummer
201.
Bestickuppsättning, "Servus", Sigurd Persson
Klubbslag
17 00 SEK
18 00 SEK
1 600 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
Objektnummer
207.
Burk med lock, 18/1900-tal
Klubbslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
4 600 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Objektnummer
298.
Bestickuppsättning, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
Klubbslag
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
1 100 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Objektnummer
489.
Lok, Märklin, 3125
Klubbslag
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
600 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Objektnummer
504.
Dörrar ett par, gustavianska, 1800-tal
Klubbslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
5 400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Objektnummer
511.
Antikt hänge
Klubbslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
600 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Objektnummer
520.
Vinkylare, Jürst & Co., 1900-talets första del
Klubbslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 800 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Objektnummer
525.
Skulptur i brons, jugend, 1900-talets första del
Klubbslag
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
700 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Objektnummer
526.
Brickor 2st, firma Svenskt Tenn
Klubbslag
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
400 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
576.
Dalahäst, 19/2000-tal
Klubbslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
350 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Objektnummer
614.
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Klubbslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
500 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Objektnummer
621.
Bokstöd ett par, art decostil, 1900-tal
Klubbslag
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 000 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Objektnummer
622.
Emaljerad gryta, Timo Sarpaneva för Rosenlew
Klubbslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
850 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Objektnummer
627.
Dalahäst, 19/2000-tal
Klubbslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
550 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Objektnummer
636.
Speldosa, omkring år 1900
Klubbslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
1 300 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
638.
Kniv med slida, monogramsignerad GO
Klubbslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
750 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Objektnummer
647.
Bordsdekoration, 1800-talets slut
Klubbslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
850 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Objektnummer
650.
Skålar 14st, "Erker", Kockums
Klubbslag
4 00 SEK
5 00 SEK
600 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Objektnummer
651.
Smyckesskrin, 1800-talets senare del
Klubbslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
2 600 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
Objektnummer
665.
Bokstöd ett par, art deco, 1900-talets första hälft
Klubbslag
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
500 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Objektnummer
695.
Karotter ett par, A.G.Dufva, Stockholm, tidigt 1900-tal
Klubbslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
700 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Objektnummer
699.
Bestickservsidelar, "Ranka", Gense
Klubbslag
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
900 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
700.
Kakburk, Huntley & Palmer, England, 1900-talets början
Klubbslag
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
400 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Objektnummer
704.
Statyett, 1900-talets första del
Klubbslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
700 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Objektnummer
720.
Reklamskylt, "Pix", 1900-talets första hälft
Klubbslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
1 200 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Objektnummer
740.
Kamera, Voigtländer, Bessamatic
Klubbslag
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
900 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Objektnummer
742.
Bestickservisdelar, "Sessan", Nils-Johan
Klubbslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1 900 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Objektnummer
744.
Lars Mattsson, tillskriven
Klubbslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
1 100 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Objektnummer
753.
Spiklykta, 1800-tal
Klubbslag
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1 900 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Objektnummer
756.
Vettar 2st, 1900-tal
Klubbslag
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
1 600 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Objektnummer
761.
Vettar 2st, 1900-tal
Klubbslag
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 600 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Objektnummer
765.
Pardörrar med karm, gustavianska, 1800-tal
Klubbslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
8 600 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Objektnummer
784.
Slipad tanzanite
Återropad
Objektnummer
794.
Briljantslipad diamant
Klubbslag
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
4 400 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Objektnummer
811.
Slipad tanzanite
Återropad
Objektnummer
838.
Gryta med lock, Timo Sarpaneva för Rosenlew
Klubbslag
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
150 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
Objektnummer
844.
Halsband, Ole Lynggaard
Klubbslag
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
750 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
«
1
2
3
4
1
2
3
...
9
»
Vi tar hjälp av cookies för att tillhandahålla våra tjänster. Genom att använda våra tjänster godkänner du att vi använder cookies.
Läs mer
Jag förstår