2022-03-13 Månadsauktion
34
Antikviteter
2052
Samtliga utrop
34
Antikviteter
29
138
33
399
117
227
75
15
Kläder, väskor & Accessoarer
281
89
283
24
193
10
93
11
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
6.
Kandelabrar ett par, empire, Frankrike, parisarbeten, 1800-talets början
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
48 000 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
11.
Kerub, 1700-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
13 500 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
39.
Kerub, 17/1800-tal
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
7 600 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
41.
Vinglas ett par, 17/1800-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
2 900 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
65.
Tobaksdosa, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
2 100 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
104.
Saltkar ett par, empire, 1800-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 900 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
105.
Skrin, 1700-tal
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
5 000 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
119.
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets början
13 00 SEK
14 00 SEK
4 000 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
121.
Ljusstakar ett par, 1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
2 100 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
154.
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
3 400 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
202.
Apoteksskål med sked, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 200 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
217.
Burk med lock, 17/1800-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
1 600 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
222.
Ljusstakar ett par, Frankrike, Louis XV, 1700-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
1 300 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
239.
Ljusstakar ett par, gotisk stil, 1800-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
3 600 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
272.
Gästabudskniv, 1700-tal
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
600 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
296.
Gästabudskniv, 17/1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
650 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
299.
Kaffekanna i koppar, 17/1800-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
650 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
514.
Hylla för sakral skulptur, gotisk stil, 1800-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
1 400 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
515.
Pergamentrulle med text från Esters bok, 18/1900-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
2 100 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
550.
Kakelplattor 9st, 1700-tal
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
900 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
579.
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
600 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
594.
Gästabudsknivar 2st, 17/1800-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 700 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
607.
Spelkortsschatull, Karl Johan, 1800-talets första hälft
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
600 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
616.
Lås, rokoko, 1700-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
550 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
628.
Kandelaber, Karl Johan, 1800-tal
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
550 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
745.
Vattentunna, 18/1900-tal
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
900 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
792.
Gryta, 1700-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
650 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
882.
Skräddarsax, 1800-tal
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
200 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1300.
Parti 3 delar, 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
250 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1524.
Kalenderdosor 4st, 1700-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
450 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1547.
Munkpanna, 1800-tal
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
450 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1570.
Inkunabel, 14/1500-tal
6 00 SEK
7 00 SEK
650 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
1579.
Parti 7 delar
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
250 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
1692.
Stor kanna, 1800-tal
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
300 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK