Toggle navigation
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
Aktiviteter
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
0
Hjælp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
Netauktion den 26. september 2023
350
Se kataloget
350
Se kataloget
29
MØBLER OG DESIGN
1
BELYSNING
28
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
65
KUNST
65
ÆLDRE KUNST
14
ORIENTEN
14
ORIENTALICA
62
PORCELÆN
62
PORCELÆN, FAJANCE
12
GLAS
12
GLAS
63
SØLV
63
SØLV
61
SMYKKER
61
SMYKKER OG URE
13
BRONZER OG METAL
13
BRONZER, METAL OG URE
16
SAMLEROBJEKTER
3
LEGETØJ
4
VÅBEN
5
ANDET
4
DEKORATION
3
ETNOGRAFICA
3
ETNOGRAFICA
9
TÆPPER
9
TÆPPER
1
BEKLÆDNING
1
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
2
VIN & SPIRITUS
2
VIN OG SPIRITUS
×
Luk
Hjælp
×
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
×
Luk
Mine favoritter
×
Luk
Log ind
×
Luk
Lägg bud
Siden er ikke aktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Varenr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
8
»
Mindst tid tilbage
Populærest
Bud
Højeste bud
Laveste bud
Flest bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Varenr
127891.
Fint fransk Louis XVI fritstående skrivebord af sortlakeret træ. 18. årh.s sidste tredjedel.
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
20000-25000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137154.
Spillebord af mahogni 19 årh.
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
400 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
Varenr
139567.
Par sideborde - lampeborde af mahogni (2)
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139623.
Egetræsskab med underdel (2)
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
1500-2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138077.
Trollope & Sons, England: Tre bergerer af mahogni, 20. årh.s begyndelse (3)
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Varenr
139428.
Spisebord i barokform af massiv eg
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
2000-3000 DKK
Hammerslag
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
1.500 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
Varenr
139505.
Kaminur af forgyldt zink
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800-1000 DKK
Hammerslag
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
750 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Varenr
139613.
Queen Anne øreklapstol af læder
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
1200 DKK
Hammerslag
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
700 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
Varenr
139596.
Et par kongestole af egetræ, 19. årh. (2)
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
2000-2400 DKK
Ikke solgt
Varenr
139627.
Engelsk regiments tromme sofabord - 20. århundrede
Vurdering
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
4000-5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138260.
Stort Louis XVI kaminspejl i ramme af delvist forgyldt og grønmalet træ. 18./19. årh.
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
6000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138837.
To hurricane stager med glas (2)
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1200-1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
139787.
Antik vugge af massivt egetræ
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1200 DKK
Ikke solgt
Varenr
136872.
Religiøs skulptur, kristen billedskæring af Jesus, Jomfru Jesus Maria og Marias moder Anna. 18./19. Årh.
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
550 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Varenr
139794.
Lille engelsk mahogniskrin med messingbeslag og hemmelig skuffe, på understel
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
139795.
Skrivepult af mahogni, 19. årh.
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
600 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
139796.
Lille sekretær af mahogni med messinglister og marmortop, 19. årh.
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1000-2000 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1.300 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Varenr
139824.
Tobaksskab af egetræ - 19. århundrede
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
600 DKK
Ikke solgt
Varenr
139844.
Egetræskiste - 1847
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
135924.
Hvilestol og fodskammel af mørkbejdset træ med læderbetræk med messingsøm og syninger med lædersnører
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
139514.
Fransk seng af messing og jern, 20. årh.s første halvdel
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
750 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Varenr
137307.
Mexicansk equipal stol af træ og patineret læder, 20. årh.s slutning
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
137443.
Senempire spejl af mahogni, 19. årh.
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
600 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
300 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
137550.
Art deco spisebord af frugttræ, ant. Sverige, 1930'erne
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
1400 DKK
Ikke solgt
Varenr
137732.
Oval empire æske af masurbirk mærket Peder Ström 1804, samt to skospænder af sølv. 18/19. årh. (3)
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
138738.
Paraplystativ af bemalet metal med dreng der holder blomsterguirlander, ca. 1900
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
136089.
Prismelysekrone, empire stil, 20. årh.s begyndelse
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
139785.
Italiensk træskæring 19. århundrede
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
1500-2000 DKK
Hammerslag
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
800 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
Varenr
135040.
Et par kirkekroner og to tilhørende lampetter af messing med stjerneformede "spejle" og lysarme i form af dyrefigurer (4)
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
3500 DKK
Ikke solgt
Varenr
135269.
Kirkekrone med seks lysarme, toppen og lysarmene med fugle
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
2200 DKK
Ikke solgt
Varenr
137300.
Engelsk Georg III standur i kasse af elm. Ca. 1790
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139313.
Art deco femarmet lysestage af bronze.
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
500 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
Varenr
139784.
Stor bronze væglampet begyndelsen af 20. århundrede
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1.200 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
139799.
Lysekrone af messing
Vurdering
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
1200-1500 DKK
Hammerslag
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
600 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Varenr
139798.
Stor væglampet - bronze.
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1200-1500 DKK
Hammerslag
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
1.000 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Varenr
139803.
Diverse dele messing (7)
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
136924.
Et par stager af malm (2)
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
139801.
Kamin forsats - messing (3)
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
3.200 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
139805.
Afrikansk bronze armring
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
500 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Varenr
139881.
Tre par engelske lysestager af messing. (6)
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
450 DKK
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Varenr
136900.
Et par udskårne gotiske paneler med bemaling / A pair of carved gothic wooden panels with 16th century imagery painted on the reverse
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
7000-8000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139802.
Kamin forsats - messing og jern (3)
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
800 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Varenr
139435.
P. Ipsen, et par blomstermalerier på ovale platter af terracotta. 19. Årh.
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
1.000 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
138303.
Ubekendt kunstner: Havneparti med folkeliv og sejlbåde, Nordafrika?
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138654.
Ubekendt kunstner: Snelanskab med huse. Olie på lærred.
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138655.
Ubekendt kunstner: Snelandskab med huse. Olie på lærred.
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
138895.
Christian Benjamin Olsen (1873-1935): Marine med sejlskib
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1200-1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
138899.
Ubekendt kunstner: Portræt
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800-1000 DKK
Hammerslag
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
400 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
«
1
2
3
4
1
2
3
...
8
»
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge vores tjenester accepterer du vores brug af cookies.
Læs mere
Jeg forstår