Krone Auktioner ApS
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
nr 33 Auktion m/bl.a designer møbler, antikviteter, gl gymnastik redskaber, legetøj m.m. Auktionen begynder at lukke søndag d. 31/7 kl 20:00 Udlevering d. 2-3/8 kl 10-18 Østergade 65 9560 Hadsund.
432
Se kataloget
432
Se kataloget
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
...
9
Mindst tid tilbage
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
1.
Fritz Hansen armstol fra 1950erne betrukket med kedesyet grønt alcantara, stolen stammer fra Vejle byrådssal, ved renovering af salen i 70erne fik hvert byrådsmedlem sin egen stol med hjem, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
1 400 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
Nuværende katalognummer
2.
Gl Tilley fooldlight projektør m/3 fod fra 1950erne. MOMSFRI.
Hammerslag
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
1 200 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
Nuværende katalognummer
3.
Gl Gulvlampe m/Le Klint skærm H ca 165cm, fremstår beskidt og med defekter. MOMSFRI.
Hammerslag
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
125 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
Nuværende katalognummer
4.
Poul M Volther for FDB armstol af egetræ, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
4 00 DK
5 00 DK
400 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
Nuværende katalognummer
7.
3 Pers sofa i sort læder og bøgestel, L ca 190cmcm D 80cm H 78cm sæde H 46cm. fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
1 300 DK
25 00 DK
26 00 DK
Nuværende katalognummer
5.
H.J Wegner sofabord model GE85 m/klapper i massiv Bøg L 98/163cm H 56cm, fremstår m/brugsspor, skjolder og tørrerevner.
Hammerslag
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
1 100 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
Nuværende katalognummer
6.
3 Stk Armstole m/blåt stof i egetræ fra Bjerringbro savværk møbelfabrik, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
650 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
Nuværende katalognummer
9.
Teaktræs skrivebord m/skab og 4 skuffer, mål L 150cm D 70cm H 77,5cm. fremstår m/brugsspor og skader. MOMSFRI.
Hammerslag
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
450 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
Nuværende katalognummer
10.
Teaktræs skrivebord m/6 skuffer, L 120cm D 59cm H 72cm, fremstår m/brugsspor og skader. MOMSFRI.
Hammerslag
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
550 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
Nuværende katalognummer
11.
Teaktræs skrivebord m/5 skuffer, L 120cm D 59,5cm H 73,5cm. fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
950 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
Nuværende katalognummer
12.
Teaktræs skrivebord m/9 skuffer, L 134cm D 64cm H 72cm. fremstår m/brugsspor og skader. MOMSFRI.
Hammerslag
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
450 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
Nuværende katalognummer
8.
Sofabord i lyst træ m/skuffe og hylde, mål 130*70cm, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
800 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
Nuværende katalognummer
13.
Gl Havebænk m/støbejerns gavle og ryg, B 125cm. MOMSFRI.
Hammerslag
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
650 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
Nuværende katalognummer
14.
Gl Skolekort Vesteuropa, mål ca B 165cm H 200cm, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
700 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
Nuværende katalognummer
15.
Gl Skolekort Danmark, mål ca B 165cm H 135cm, fremstår m/brugsspor og skader. MOMSFRI.
Hammerslag
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
450 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
Nuværende katalognummer
17.
Gl Gymnastik hest m/indstillelige ben og skind. MOMSFRI.
Hammerslag
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
1 100 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
Nuværende katalognummer
18.
Gl Gymnastik hest m/springpude, hjul og indstillelige ben, L 165cm. MOMSFRI.
Hammerslag
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
750 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
Nuværende katalognummer
19.
Gl Springbræt m/flere hårdheds grader. MOMSFRI.
Hammerslag
21 00 DK
22 00 DK
300 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
Nuværende katalognummer
23.
Gl Spillebord m/fine detaljer, dia 94cm H 78cm, fremstår m/brugsspor og ridser. MOMSFRI.
Hammerslag
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
550 DK
17 00 DK
18 00 DK
Nuværende katalognummer
21.
Gl Arbejdsbord m/kraftig jernstel og planker, ben kan klappes sammen, rigtig god patina. L 153cm D 62cm H 73cm. MOMSFRI.
Hammerslag
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
1 100 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
32 00 DK
Nuværende katalognummer
24.
2 Stk Lænestole m/nakkepude og flet, udført i Bøge stel, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
450 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
Nuværende katalognummer
25.
Swedese lænestol model Lamino m/fodskammel designet af Yngve Ekström. stol og skammel er betrukket med fåreskind. skammel fremstår m/hul i skindet. MOMSFRI.
Hammerslag
8 00 DK
9 00 DK
1 700 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
Nuværende katalognummer
26.
5 Stk Roberto Foschia spisebordsstole, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
250 DK
17 00 DK
18 00 DK
Nuværende katalognummer
20.
Gl Gymnastik plint m/skind og transporthjul, L 155cm H 110cm. MOMSFRI.
Hammerslag
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
1 200 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
Nuværende katalognummer
22.
16 Stk Gl taburetter fra gymnastiksal, fremstår m/brugsspor og skader. MOMSFRI.
Hammerslag
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
1 200 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
Nuværende katalognummer
27.
Hammerslag
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
250 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
Nuværende katalognummer
28.
2 Stk La Palma barstole. MOMSFRI.
Hammerslag
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
350 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
Nuværende katalognummer
29.
Skrivebordslampe m/grøntglas, H 37cm. MOMSFRI.
Hammerslag
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
850 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
Nuværende katalognummer
30.
Skrivebordslampe m/grøntglas, H 45cm. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
16.
Stouby 2pers sofa i cognac farve læder, B 150cm D 80cm H 75cm, sæde h 40cm, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
450 DK
9 00 DK
10 00 DK
Nuværende katalognummer
31.
Skrivebordslampe m/grøntglas, H 24cm. MOMSFRI.
Hammerslag
17 00 DK
18 00 DK
1 100 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
Nuværende katalognummer
32.
Elipseformet sofabord m/massiv stel af valnød, top af finer og underhylde af flettet søgræs, 180*60cm H 40cm, fremstår m/brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
18 00 DK
19 00 DK
650 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
Nuværende katalognummer
33.
Havefigur i beton H 112cm. MOMSFRI.
Hammerslag
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
650 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
Nuværende katalognummer
34.
Teaktræs kommode m/6 skuffer, B 79,5cm D 40cm H 108,5cm. Fremstår m/brugsspor og finer skader. MOMSFRI.
Hammerslag
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
650 DK
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
Nuværende katalognummer
35.
Gl Enarmet tyveknægt MR Cherry varuspel, model MRC nr 85 årg 1983, Sælges som defekt. MOMSFRI.
Hammerslag
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
1 000 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
Nuværende katalognummer
36.
Teaktræs hjørneskab m/dekoreret glaslåge, D midt 56cm D side 63cm. H 124cm. MOMSFRI.
Hammerslag
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
300 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
Nuværende katalognummer
37.
Teaktræs skænk model PBJ/93 B 134cm D 46cm H 79cm, fremstår m/brugsspor/ridser. MOMSFRI.
Hammerslag
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
650 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
Nuværende katalognummer
39.
4 Stk Div træfigurer/spejl. MOMSFRI.
Hammerslag
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
500 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
Nuværende katalognummer
40.
2 Stk Store gl skibslanterner, højeste punk 35cm. MOMSFRI.
Hammerslag
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
750 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
Nuværende katalognummer
41.
Stor gynge/vippehest til børn i massiv træ, L 70cm H 58cm (øre) MOMSFRI.
Hammerslag
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
300 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
Nuværende katalognummer
38.
Buddha figur udskåret i træ, mål ca B 30cm H 50cm. MOMSFRI.
Hammerslag
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
550 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
Nuværende katalognummer
42.
Stor gynge/vippebil til børn i massiv træ, L 75cm H 42cm. MOMSFRI.
Hammerslag
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
300 DK
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
Nuværende katalognummer
44.
2 Stk Barstole m/ryg og polstret sæde, sæde H 75cm. MOMSFRI.
Hammerslag
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
80 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
Nuværende katalognummer
45.
Antik skab med radio eller andet elektronik, B 45/50cm D 32cm H 80cm. MOMSFRI.
Hammerslag
1 00 DK
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
400 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
Nuværende katalognummer
46.
Gl Bornholmerur, mål ca B 40cm D 23cm H 193cm, funktions dygtig. MOMSFRI.
Hammerslag
6 00 DK
7 00 DK
300 DK
1 00 DK
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
Nuværende katalognummer
47.
Gl Engelsk standur, mål ca B 48cm D 24cm H 215cm. MOMSFRI.
Hammerslag
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
350 DK
16 00 DK
17 00 DK
Nuværende katalognummer
48.
Træ wiener stige Zarges Z600 2*9 trin H 230cm. MOMSFRI.
Hammerslag
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
400 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
Nuværende katalognummer
49.
12 Stk Div model skibe og fyrtårne. MOMSFRI.
Hammerslag
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
450 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
...
9
Læs mere
Jeg forstår