2013-08-04 Stadsauktion
1224
Samtliga utrop
27
90
22
245
106
46
56
115
74
225
17
20
Partier
126
47
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
39.
Skål i tenn, Art-deco, Firma Svenskt tenn, Stockholm
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
750 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
120.
Ljusstakar 1 par, tenn, Edvin Ollers för Schreuder & Olsson, 1939
10 00 SEK
11 00 SEK
325 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
781.
Skrivset i tenn, Art Deco, Ystad Tenn, 1900-talets första hälft
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
350 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
880.
Skålfat i tenn, Sverige, 1700-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
400 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
907.
Stort parti lakan
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
275 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK