My Favorites
Help
Catalogs
2013-08-25 Stadsauktion
104
1274
All lots
34
83
21
244
Fiskeredskap
56
126
41
132
104
216
13
24
Partier
110
16
42
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
43.
Vattentunna, koppar, 1800-tal
Hammer price
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
800 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
50.
Kanna med pip, koppar, 1800-tal
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
1 300 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
53.
Emaljerat 3 delar, Arabia, "Finel"
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
850 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
59.
Sigill, firma Svenskt Tenn, Stockholm
Hammer price
28 00 SEK
29 00 SEK
4 000 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Lot No.
61.
Ljusstake, barock, 1700-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
850 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
79.
Stor kaffekanna i koppar, 1800-tal
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
2 100 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Lot No.
87.
Presentpappershållare, tidigt 1900-tal
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1 500 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
115.
Ljusstake i mässing, barock, 1700-tal
Hammer price
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
650 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Lot No.
117.
Sockerkaksform i koppar, tidigt 1900-tal
Hammer price
1 00 SEK
2 00 SEK
325 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Lot No.
125.
Kaffekvarn, gjutjärn, omkring år 1900
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
750 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Lot No.
141.
Kamin i gjutjärn, Jøtul no.4, 1900-tal
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
2 200 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
151.
Plåtburkar 4st, 1900-talets första hälft
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
650 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
159.
Kandelaber i järnsmide, för tre ljus, 1900-tal
Hammer price
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
475 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
168.
Stringtavla, Bror Bonfils, 1950/60-tal
Hammer price
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
950 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
181.
Lås med nyckel, 1700-tal
Hammer price
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
550 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Lot No.
210.
Bulkrukor 2st, Skultuna, bl.a. daterad 1874
Hammer price
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
325 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
212.
Mortlar 6st, mässing, 1800 samt 1900-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
425 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
213.
Mortlar 10st, mässing, 18/1900-tal
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
325 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Lot No.
228.
Kamin i gjutjärn, Eidsfos Verk no.13, tidigt 1900-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
3 200 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
Lot No.
234.
Gryta på tre ben, gjutjärn, 18/1900-tal
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
375 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
264.
Kittel i koppar, 1800-tal
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
700 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
265.
Dörrlås i järnsmide, 1700-tal
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
650 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
300.
Skåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Hammer price
11 00 SEK
12 00 SEK
1 500 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
Lot No.
438.
Snurrpall, kromad stål
Hammer price
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
350 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
471.
Kittel i koppar, 18/1900-tal
Hammer price
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
425 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
472.
Strykjärnskamin, Skoglund & Olsson, 18/1900-tal
Hammer price
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
400 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Lot No.
473.
Parkbänksgavlar ett par, gjutjärn, 18/1900-tal
Hammer price
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 100 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
480.
Kittel i koppar, 18/1900-tal
Hammer price
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
175 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Lot No.
520.
Kaffeburk i litograferad plåt, Gevalia, 1900-talets första hälft
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
350 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
522.
Kaffeburkar i plåt 2st, bl.a. Gevalia 1900-talets första hälft
Hammer price
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
425 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
539.
Bestickuppsättning i nysilver ca.90 delar, modell Chippendale
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
900 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
Lot No.
546.
Koppar 4 delar, 1800-tal
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
225 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
547.
Kaffekannor i mässing, 3st, 1800-tal
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
225 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
548.
Mässing 4 delar, 18 samt 1900-tal
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
400 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Lot No.
563.
Pinglor 6st, mässing
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
750 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
574.
Ljusstakar ett par, Ystad Metall, "Liljan"
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
475 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
577.
Bestickuppsättningsdelar, nysilver
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
650 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
581.
Fotoram, nyrenässans-stil, 1900-tal
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
250 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Lot No.
595.
Golvställ 2st, järnsmide och koppar, 18/1900-tal
Hammer price
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
1 200 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Lot No.
635.
Kittel i koppar, 1800-tal
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
375 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
636.
80Strösockerskål, nysilver, Empir-stil, 1900-tal
Hammer price
27 00 SEK
28 00 SEK
250 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Lot No.
639.
Kaffekanna med värmare, 1900-talets första hälft
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
125 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
643.
Vägglampetter ett par, mässing, 1900-talets första hälft
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
800 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
645.
Kakform i koppar, 18/1900-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
225 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Lot No.
648.
Mässing 4 delar, 1800-tal
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
250 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Lot No.
690.
Pingla i malm, 1900-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
375 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
695.
Koppar 4 delar, 18/1900-tal
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
325 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Lot No.
696.
Formar i koppar, 18/1900-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
350 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Read more
I understand