2014-02-23 Stadsauktion
18
1279
Samtliga utrop
18
84
35
273
10
Fiskeredskap
64
79
52
119
9
122
184
32
Partier
122
12
47
10
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
38.
Bonadsmålning på väv, 17/1800-tal
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
4 700 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
80.
Snushund i björkrot, 1800-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1 100 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
178.
Stånka, allmoge, 1800-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
325 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
201.
Dörrspegel, allmoge, 1800-tal
1 00 SEK
2 00 SEK
900 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
451.
Vagnskista, allmoge, 1800-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
700 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
544.
Tråg, allmoge, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
250 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
578.
Låda med skjutlock, allmoge, 1800-talets första hälft
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
300 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
609.
Skäktträ, allmoge, daterat 1853
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
6 800 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
610.
Rotkorgar 1 par, 1900-talets början
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
150 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
633.
Färdskrin, allmoge, 17/1800-tal
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
550 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
654.
Korg, allmoge, 1800-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
550 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
746.
Allmoge 4 delar, 1800-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
350 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
829.
Stånka, allmoge, 1800-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
325 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
860.
Skrin 2st, allmoge, 17/1800-tal
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
275 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
941.
Skrivpulpet, 17/1800-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
300 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
955.
Parti allmogeföremål
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
425 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
1025.
Lådfack för tre lådor, 18/1900-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
375 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1167.
Kont i näver, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
175 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK