My Favorites
Help
Catalogs
2014-08-03 Stadsauktion
64
1258
All lots
37
64
11
253
Fiskeredskap
52
68
41
135
124
194
30
25
Partier
122
23
73
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
30.
Takkrona, Oscariansk, 1800-tal
Hammer price
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
4 000 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Lot No.
34.
Kandelabrar 1 par, jugend, 1900-talets början
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
1 300 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Lot No.
37.
Taklampa, "Charlottenburg", Poul Henningsen för Louis Poulsen
Hammer price
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
2 400 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
43.
Bordslampa, Skultuna no.43, tidigt 1900-tal
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
5 600 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
47.
Takampel för tre ljus, Empire-stil, 1800-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
475 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
Lot No.
65.
Bordslampa, 1930-tal
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 300 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
66.
Ljuskrona med sex ljuspunkter, 1900-talets andra hälft
Hammer price
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
3 600 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
67.
Månskensampel, 1800-talets slut
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 600 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
79.
Taklampa med sex ljuspunkter, jugend, 1900-talets början
Hammer price
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
5 500 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
94.
Bordslampa, jugend, 1900-talets början
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
700 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Lot No.
109.
Plafondlampa, Luxus, "Plafo"
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1 700 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Lot No.
117.
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
1 400 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Lot No.
142.
Ljuskrona, barock-stil, 1900-tal
Hammer price
26 00 SEK
27 00 SEK
3 800 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
171.
Takkrona med fem ljuspunkter, 1900-tal
Hammer price
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
425 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
172.
Takkrona med tre ljuspunkter, 1900-tal
Hammer price
3 00 SEK
4 00 SEK
850 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Lot No.
177.
Takkrona, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
2 600 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Lot No.
196.
Bordslampa i koppar, jugend, 1900-talets början
Hammer price
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
475 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Lot No.
203.
Bordslampa i tenn, 1900-talets första hälft
Hammer price
17 00 SEK
18 00 SEK
850 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
228.
Ljusampel, Empire-typ, 1800-tal
Hammer price
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
600 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
251.
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
325 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
Lot No.
530.
Takkrona med 8 ljuspunkter, 1900-tal
Hammer price
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
550 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
531.
Ljuskrona med fem ljuspunkter, 1900-tal
Hammer price
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
3 000 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
558.
Ljusampel för fyra ljus, Empire-stil, 1800-talets andra hälft
Hammer price
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
350 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Lot No.
576.
Industrilampa, Sievert, 1900-talets första hälft
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
800 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Lot No.
577.
Hammer price
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
800 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
591.
Takfotogenlampa, 1900-talets början
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
450 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
594.
Taklampa, tidigt 1900-tal
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1 000 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Lot No.
595.
Fasadlampa, 1900-talets första hälft
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
450 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
613.
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Hammer price
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 300 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Lot No.
629.
Elljusstake, 1900-talets andra hälft
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
150 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
634.
Golvlampa, 1950/60-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
900 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Lot No.
648.
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
850 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
652.
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
350 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Lot No.
669.
Golvlampor ett par, EWÅ
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
225 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
677.
Taklampa med fem ljuspunkter, 1900-tal
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
275 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Lot No.
683.
Lampbord, omkring 1900-talets mitt
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
650 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Lot No.
712.
Bordslampa i mässing, 1900-talets första hälft
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
650 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
719.
Bordsfotogenlampa, omkring år 1900
Hammer price
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
275 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Lot No.
740.
Vägglampa, 1900-talets första hälft
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
100 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Lot No.
766.
Taklampa med sex ljuspunkter, 1950/60-tal
Hammer price
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
225 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
801.
Taklampa, 1900-talets mitt
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
375 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Lot No.
803.
Bordslampa, 1940/50-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
225 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Lot No.
839.
Taklampa i konstglas, Orrefors
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
125 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
845.
Väggfotogenlampor ett par, 1900-talets första hälft
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
850 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
847.
Vägglampett, Rokoko-stil, 1900-tal
Unsold
Lot No.
850.
Bordslampor ett par, keramik
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
700 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
853.
Vägglampetter ett par, rokoko-stil, 1900-tal
Hammer price
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
300 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
861.
Hammer price
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
225 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Read more
I understand