Mine favoritter
Hjælp
2016-12-11 Månadsauktion
54
2266
Se kataloget
54
209
52
434
190
145
100
Kläder, väskor & Accessoarer
268
44
57
253
17
281
16
127
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
5.
Dalmålning på papp av Jufwas Anders Ersson, Leksand, daterad 1802
Hammerslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
7 400 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Nuværende katalognummer
30.
Väggmålning på väv, Dalarna, 1800-talets första hälft
Hammerslag
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
8 600 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Nuværende katalognummer
56.
Fönster, allmoge, 17/1800-tal
Hammerslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
800 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Nuværende katalognummer
75.
Svepask med lock, allmoge, daterad 1804
Hammerslag
3 00 SEK
4 00 SEK
3 800 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Nuværende katalognummer
112.
Knotskål, allmoge, daterad 1747
Hammerslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
1 300 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Nuværende katalognummer
134.
Dörr, allmoge, Värmland, daterad 1786
Hammerslag
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
1 700 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Nuværende katalognummer
136.
Knotskål, allmoge, 17/1800-tal
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
1 500 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Nuværende katalognummer
153.
Dalmålning på papp av Olhans Olof Jonsson, Rättvik, daterad 1839
Hammerslag
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
1 100 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Nuværende katalognummer
154.
Dalmålning på papp av Back Erik Andersson, Leksand, 1800-talets första hälft
Hammerslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
2 500 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Nuværende katalognummer
165.
Svepask, allmoge, Norge, daterad 1885
Hammerslag
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
2 200 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Nuværende katalognummer
238.
Knotskål, allmoge, daterad 1871
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1 000 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Nuværende katalognummer
315.
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 800 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Nuværende katalognummer
322.
Knotskål med snibb, allmoge, 17/1800-tal
Hammerslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Nuværende katalognummer
324.
Låda, allmoge, Lima, 1800-tal
Hammerslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
2 200 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Nuværende katalognummer
431.
Kista, allmoge, daterad 1861
Hammerslag
3 00 SEK
4 00 SEK
6 200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
434.
Kista, allmoge, Delsbo, daterad 1832
Hammerslag
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
12 000 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Nuværende katalognummer
441.
Kista med välvt lock, Lima, daterad 1840
Hammerslag
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
950 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Nuværende katalognummer
475.
Skänk, Gustavianskt allmoge, 1800-talets första hälft
Hammerslag
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
2 600 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Nuværende katalognummer
489.
Väggskåp, allmoge, Dalarna, 17/1800-tal
Hammerslag
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
2 500 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
Nuværende katalognummer
589.
Träskuret stop, Norge, 18/1900-tal
Hammerslag
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
850 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Nuværende katalognummer
599.
Besticklåda, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
2 300 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Nuværende katalognummer
620.
Lykta, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
900 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Nuværende katalognummer
715.
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
6 00 SEK
7 00 SEK
3 400 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Nuværende katalognummer
743.
Skäktkniv, allmoge, daterad 1817
Hammerslag
24 00 SEK
25 00 SEK
200 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Nuværende katalognummer
751.
Flätad korg, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
450 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Nuværende katalognummer
772.
Skålar 3st, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
550 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Nuværende katalognummer
773.
Skålar 3st, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
4 00 SEK
5 00 SEK
700 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Nuværende katalognummer
812.
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
950 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Nuværende katalognummer
826.
Tobaksdosa, 18/1900-tal
Hammerslag
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
200 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Nuværende katalognummer
839.
Rotkorg med hänkel, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 500 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Nuværende katalognummer
856.
Spelhorn, daterat 1836
Hammerslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1 500 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Nuværende katalognummer
941.
Flätad korg i rot, 18/1900-tal
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
400 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Nuværende katalognummer
960.
Lokor ett par, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
550 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Nuværende katalognummer
1033.
Svepask, allmoge, daterad 1837
Hammerslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
100 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Nuværende katalognummer
1089.
Pulpetskrin, 17/1800-tal
Hammerslag
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
550 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Nuværende katalognummer
1135.
Svepask, allmoge, daterad 1841
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
550 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Nuværende katalognummer
1216.
Bakbordsskiva, 1800-tal
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Nuværende katalognummer
1273.
Allmoge 2 delar, 17/1800-tal
Hammerslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
200 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Nuværende katalognummer
1425.
Svepask, Norge, 18/1900-tal
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
500 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Nuværende katalognummer
1428.
Såkorg, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
100 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Nuværende katalognummer
1563.
Mangelbräde, daterad år 1755
Hammerslag
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
100 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Nuværende katalognummer
1628.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
Hammerslag
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
150 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Nuværende katalognummer
1639.
Färdskrin, allmoge, 17/1800-tal
Hammerslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
150 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Nuværende katalognummer
1667.
Vagnsäte, allmoge, daterad 1852
Hammerslag
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
33 00 SEK
500 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Nuværende katalognummer
1682.
Skrin, allmoge, daterat år 1800
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
850 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Nuværende katalognummer
1689.
Fäbodörr, 17/1800-tal
Hammerslag
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
100 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Nuværende katalognummer
1720.
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Hammerslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
1796.
Vägghylla, allmoge, 1800-tal
Læs mere
Jeg forstår