My Favorites
Help
Catalogs
2017-03-12 Månadsauktion
206
1688
All lots
35
118
13
385
125
188
75
175
13
29
206
217
13
84
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
...
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
39.
Spegel, Gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 700 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
211.
Vägghylla, Alvar Aalto
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
2 300 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
400.
Karmstol, Gustavianskt Stockholmsarbete, 1700-tal
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
9 000 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
401.
Karmstol, Gustaviansk, sannolikt Stockholmsarbete, 1700-talets slut
Hammer price
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
5 200 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Lot No.
402.
Lådfack, Gustavianskt, 17/1800-tal
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
8 800 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Lot No.
403.
Sideboard, "Trento", Nils Jonsson för Troeds, 1950/60-tal
Hammer price
3 00 SEK
4 00 SEK
5 400 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Lot No.
404.
Bord med en låda, allmoge, Lima, daterat 1851
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
6 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
405.
Kolonnskåp, Gustavianskt, 1800-talets början
Unsold
Lot No.
408.
Fåtöljer ett par, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1960
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
23 500 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Lot No.
409.
Stolar 4st, Gustaviansk-stil, "Hallunda", IKEA:S 1700-tals serie
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
6 200 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
411.
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Hammer price
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
4 600 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
412.
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Hammer price
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
3 800 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
413.
Väggskåp, allmoge, 1700-tal
Unsold
Lot No.
414.
Fållbänk, allmoge, 1800-tal
Hammer price
27 00 SEK
28 00 SEK
4 600 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Lot No.
416.
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1796
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 600 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
417.
Väggskåp, 1700-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
2 700 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Lot No.
418.
Bord, Gustaviansk allmoge, 1800-talets första hälft
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
1 700 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
419.
Byrå med tre lådor, Rokoko-stil, 1900-tal
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
1 900 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
420.
Stolar 2st, allmoge, daterade 1789 respektive 1806
Hammer price
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
700 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Lot No.
421.
Matbord, "Superellips", Bruno Mathsson
Hammer price
26 00 SEK
27 00 SEK
850 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
422.
Byrå med tre lådor, Gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1 100 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Lot No.
423.
Slagbord, "Bergslagen", IKEA:s 1700-tals serie
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
3 600 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
424.
Karmstolar 4st, Oscarianska, 1800-talets senare del
Hammer price
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1 600 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Lot No.
425.
Stolar 4st, Oscarianska, 1800-talets senare del
Hammer price
7 00 SEK
8 00 SEK
1 000 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Lot No.
426.
Stolar 4st, Gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1 100 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Lot No.
427.
Soffa, "Kandidaten", IB Kofod Larsen, 1950/60-tal
Hammer price
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
6 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Lot No.
428.
Barskåp, Louis XVI-stil, 1900-tal
Hammer price
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
2 100 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
429.
Vitrinskåp, Louis XVI-stil, 1900-tal
Hammer price
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
2 400 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Lot No.
430.
Byrå med fyra lådor, Rokoko-stil, 1900-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1 400 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
431.
Sideboard, Gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammer price
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
1 600 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
432.
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1779
Unsold
Lot No.
433.
Bockbord, allmoge, Härjedalen, 1800-tal
Hammer price
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
8 000 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Lot No.
434.
Stolar ett par, allmoge, 1800-talets första hälft
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 100 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
441.
Stolar ett par, 18/1900-tal
Hammer price
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 000 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Lot No.
442.
Matbord, "Supercirkel", Bruno Mathsson och Piet Hein för Fritz Hansen, Danmark, 1985
Hammer price
1 00 SEK
2 00 SEK
2 800 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Lot No.
443.
Salongsbord, Restauration, Frankrike, 1800-talets första hälft
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
9 400 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
444.
Stol, Rokoko, 1700-tal
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 000 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
445.
Möblemang 7 delar, Gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
2 600 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Lot No.
446.
Fållbänk, 1800-tal
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 500 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Lot No.
447.
Vikskärm, Gustaviansk-stil, 18/1900-tal
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
3 200 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
448.
Stolar 3st, Gustaviansk-stil, 18/1900-tal
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1 300 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
449.
Byrå med två lådor, Louis XVI-stil, 1900-tal
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
850 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
450.
Kista med välvt lock, allmoge, Lima, daterad 1869
Hammer price
4 00 SEK
5 00 SEK
1 600 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
451.
Väggskåp, 1800-tal
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1 200 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Lot No.
452.
Stol, Rokoko, 1700-tal
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 200 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
453.
Kaffedispenser, 1940-tal
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1 100 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Lot No.
455.
Serveringsvagn, "Thea", Yngve Ekström
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
2 900 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
456.
Spegel med trymå, senempire, 1800-tal
Hammer price
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
1 400 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
...
Read more
I understand