Mine favoritter
Hjælp
2018-11-11 Månadsauktion
250
1935
Se kataloget
39
229
13
463
97
175
75
215
21
250
19
193
11
123
10
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
...
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
39.
Spegel, barock, 1700-talets första hälft
Hammerslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
4 800 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Nuværende katalognummer
92.
Spegellampett, gustaviansk, 1700-talets slut
Hammerslag
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
4 600 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Nuværende katalognummer
267.
Spegel, empire, J.M.Carlsten, Falun, 1800-talets första hälft
Hammerslag
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
2 400 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Nuværende katalognummer
300.
Altarskåp, barock, 16/1700-tal
Hammerslag
10 00 SEK
11 00 SEK
21 000 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Nuværende katalognummer
301.
Konsolbord, sengustavianskt stockholmsarbete, tillskrivet Jonas Frisk
Hammerslag
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
45 000 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Nuværende katalognummer
303.
Skåp, Järvsö, Hälsingland, daterad 1832
Hammerslag
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
18 000 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
Nuværende katalognummer
304.
Soffa, Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson, Värnamo, 1975
Hammerslag
14 00 SEK
15 00 SEK
4 000 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Nuværende katalognummer
306.
Spegel, gustaviansk, sannolikt stockholmsarbete, 1700-talets slut
Hammerslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
13 000 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
307.
Stolar 6st, "T-stolen", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, 1985
Hammerslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
4 200 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Nuværende katalognummer
308.
Sideboard, 1950/60-tal
Hammerslag
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
3 600 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Nuværende katalognummer
309.
Bokskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Hammerslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
4 800 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Nuværende katalognummer
310.
Matsalsbord, barockstil, Isidor Hörlin, Stockholm, 1900-talets första hälft
Hammerslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 000 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Nuværende katalognummer
311.
Skåp, David Rosén för Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
900 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Nuværende katalognummer
312.
Konsolbord, gustavianskt, sannolikt Stockholmsarbete, 1700-talets slut
Hammerslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
8 400 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Nuværende katalognummer
313.
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut
Hammerslag
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
6 600 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Nuværende katalognummer
314.
Skåp, barock, 1700-tal
Hammerslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
2 200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Nuværende katalognummer
318.
Ståndskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1799
Hammerslag
19 00 SEK
20 00 SEK
4 200 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Nuværende katalognummer
319.
Byrå, gustaviansk stil, s.k. Haupt byrå, JIBE, Mjölby, 1950-tal
Hammerslag
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
4 000 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Nuværende katalognummer
320.
Hednabord, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
9 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Nuværende katalognummer
321.
Klädskåp, jugend, 1900-talets början
Hammerslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1 900 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Nuværende katalognummer
322.
Biblioteksbord, barockstil, 1900-talets första hälft
Hammerslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
2 700 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Nuværende katalognummer
323.
Sängskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1855
Hammerslag
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
7 200 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Nuværende katalognummer
324.
Fåtöljer ett par, "Vår fru", Carl Malmsten för O.H.Sjögren, daterade 1987
Hammerslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
1 600 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Nuværende katalognummer
325.
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
5 400 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Nuværende katalognummer
327.
Sideboard, 1950/60-tal
Hammerslag
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
2 700 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Nuværende katalognummer
328.
Matbord, Nils Jonsson för Troeds, 1950/60-tal
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
2 400 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Nuværende katalognummer
329.
Hammerslag
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1 300 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
Nuværende katalognummer
330.
Skänk med tråg, gustaviansk, 1800-talets första hälft
Nuværende katalognummer
331.
Bokhylla, 1950/60-tal
Hammerslag
8 00 SEK
9 00 SEK
600 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
332.
Skrivbord, omkring år 1900
Hammerslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
2 500 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Nuværende katalognummer
333.
Väggskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Hammerslag
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
4 400 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Nuværende katalognummer
334.
Bokhylla, 1950/60-tal
Hammerslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
800 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Nuværende katalognummer
335.
Stolar 8st, sengustaviansk stil, 1900-tal
Hammerslag
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
3 800 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Nuværende katalognummer
336.
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
18 00 SEK
19 00 SEK
3 200 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Nuværende katalognummer
337.
Bokhylla, Börge Mogensen för Karl Andersson & Söner
Hammerslag
24 00 SEK
25 00 SEK
1 200 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Nuværende katalognummer
338.
Hammerslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 200 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
Nuværende katalognummer
339.
Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
Hammerslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 300 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Nuværende katalognummer
340.
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1829
Hammerslag
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
5 600 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Nuværende katalognummer
343.
Sideboard, 1950/60-tal
Hammerslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
2 400 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Nuværende katalognummer
344.
Soffa, Chesterfieldmodell, Winchester furniture, daterad 1995
Hammerslag
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
5 000 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Nuværende katalognummer
345.
Trågskåp, allmoge, 1800-talets första hälft
Hammerslag
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
1 200 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Nuværende katalognummer
346.
Stolar ett par, rokoko, 1700-tal
Hammerslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1 500 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Nuværende katalognummer
348.
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1795
Hammerslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 800 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Nuværende katalognummer
349.
Hörnkonsolbord, rokoko, sannolikt Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft
Hammerslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
8 600 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Nuværende katalognummer
350.
Fåtölj, Chesterfieldmodell, England, 1900-talets slut
Hammerslag
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
550 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Nuværende katalognummer
351.
Soffa, Chesterfieldmodell, England, 1900-talets slut
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
2 300 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Nuværende katalognummer
353.
Hörnskåp, allmoge barock, 1700-tal
Hammerslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
4 200 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
354.
Stol, allmoge, daterad 1799
Hammerslag
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
2 300 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
...
Læs mere
Jeg forstår