2019-01-13 Månadsauktion
27
1807
Samtliga utrop
27
115
52
410
122
127
49
124
19
285
54
250
17
153
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
40.
Dalahäst, 1900-talets början
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
2 500 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
96.
Skrin, allmoge, daterat 1841
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
8 800 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
179.
Knotskål, allmoge, 1800-tal
4 00 SEK
5 00 SEK
2 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
601.
Skrin, allmoge, Dalarna, 17/1800-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
300 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
675.
Lådfack, allmoge, 1800-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
1 100 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
687.
Pall, allmoge, daterat 1791
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
1 400 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
721.
Nötknäppare, 1900-talets början
12 00 SEK
13 00 SEK
200 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
888.
Färdskrin, 17/1800-tal
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 400 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
919.
Skrin, allmoge, daterat 1860
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
900 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
1010.
Bandvävstol, allmoge, 1800-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
250 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1096.
Redskap, allmoge, 1800-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
150 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1104.
Snöskor ett par, allmoge, daterade 1768
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
350 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1118.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
600 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
1133.
Skrin, allmoge, daterat 1780
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
800 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1360.
Knotskål, allmogestil, 1900-tal
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
450 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1370.
Skrin, allmoge, 16/1700-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 200 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
1406.
Skrin, allmoge, 1800-tal
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
250 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
1440.
Smörkärna, allmoge, daterad 1853
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
200 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1451.
Allmoge 6 delar, 1800-tal
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
250 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1597.
Skåpdörrar 2st, allmoge, 1800-tal
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
700 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1745.
Allmoge 6 delar, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
250 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1808.
Skrin, allmoge, 1800-tal
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
200 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1816.
Allmogeföremål 8st, 1800-tal
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
700 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1836.
Smörkärna, allmoge, 1800-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
100 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1842.
Allmoge 4 delar, 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
600 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1870.
Allmoge 6 delar, 1800-tal
1 00 SEK
2 00 SEK
600 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
2088.
Pulpetskrin, allmoge, 1800-tal
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
350 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK