2019-02-24 Månadsauktion
1619
Samtliga utrop
34
175
26
347
68
105
87
209
23
298
22
132
13
70
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
16.
Ämbetsmannavärja, 18/1900-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
2 200 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
80.
Sabel, Sverige, för officer, m/1899
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
2 100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
200.
Slaglåsgevär, 1800-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
5 200 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
288.
Slaglåsgevär, Tower, England, 17/1800-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1 300 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
640.
Fällkniv, orientalisk, daterad 1882
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
1 300 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1126.
Bajonetter 2st, 18/1900-tal
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
500 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1136.
Sabel, Eskilstuna, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
500 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1298.
Replika efter Colt revolver, 1900-tal
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
900 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK