Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 6 september 19:00
Samtliga utrop
35
Konst
282
Samtliga utrop
280
Samtliga utrop
57
Möbler
23
21
37
Keramik och Porslin
Mattor och Textilier
35
Konst
Ur och Klockor
9
Guld, Silver samt metaller
Smycken
43
Övrigt
Musikinstrument
22
Hobby och fritid
Verktyg mm
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
14.
Olja på duk, Edgar Wallin
7 00 SEK
8 00 SEK
350 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
49.
Japanska textiltryck
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
400 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
58.
Skolplansch, gorilla
16 00 SEK
17 00 SEK
900 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
82.
Olja på pannå, Gottfrid Olsson
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
400 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
83.
Olja på duk, Kurt Losell
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
125 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
97.
Olja på duk, okänd konstnär
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
250 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
106.
Olja på duk, Gustav Adon
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
150 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
107.
Gouache, Anna-Lisa Tropp Siggelin
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
400 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
132.
Litografi, Ulf Onsberg
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
200 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
133.
Litografi, Ulf Onsberg
11 00 SEK
12 00 SEK
200 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
150.
Tavla, Keijo Syrjä
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
350 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
152.
Litografi, Elisabeth Ljungqvist
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
50 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
153.
Olja på duk, Kurt Heinonen
154.
Litografi, Evy Låås
11 00 SEK
12 00 SEK
250 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
155.
Litografi, Bernt Jonasson
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
50 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
33 00 SEK
157.
Olja på duk, G. Ingemar Erixon
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
200 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
172.
Litografi, Lars Norrman
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
100 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
174.
Olja på duk, Kurt Heinonen
175.
Litografi, Ola Billgren
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
1 700 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
177.
Olja på duk, okänd konstnär
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
50 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
178.
Olja på duk, Hilmer Anders
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
250 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
179.
Olja på duk, Ragnar Falk
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
350 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
204.
Tavlor
205.
Olja på trä, okänd konstnär
211.
Olja på pannå, Dagny Bohlin
22 00 SEK
23 00 SEK
1 000 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
225.
Olja på pannå, Dagny Bohlin
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
500 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
226.
Affisch, Ragnar Sandberg
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
125 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
227.
Litografi, okänd konstnär
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
125 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
262.
Olja på pannå, Lars Norrman
263.
Olja på pannå, Eric Lundgren
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
200 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
264.
Olja på duk, Tage Eriksson
265.
Litografi, Esaias Thoren
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
400 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
266.
Litografi, Ardy Struwer
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
350 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
267.
Olja på duk, Tage Gavik
271.
Gammalt tryck
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
125 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK