Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 13 September 19:00
Samtliga utrop
51
Konst
284
Samtliga utrop
284
Samtliga utrop
70
Möbler
37
22
17
Keramik och Porslin
16
Mattor och Textilier
51
Konst
Ur och Klockor
Guld, Silver samt metaller
37
Övrigt
Fordon samt tillbehör
21
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
45.
Olja på pannå, Kjell Lennart Fristedt
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
100 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
53.
Litografi, Bengt Arne Lindström
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
125 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
54.
Litografi, Waldemar Marberg
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
75 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
60.
Olja på pannå, Knut Norman
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
100 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
61.
Olja på duk, Willard Lindh
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
100 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
62.
Olja på pannå, Lars Boethius
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
350 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
85.
Olja på duk, Göran Hausenkamp
86.
Olja på duk, Göran Hausenkamp
89.
Olja på duk, Veikko Aaltona
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
300 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
90.
Olja på duk, Nicolai Coster
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
200 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
91.
Olja på duk, Knut Norman
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
300 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
123.
Akvarell, Jacques Zadig
125.
Olja på pannå, Karl Lundborg
127.
Litografi, Kulo Green
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
350 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
147.
Olja på duk, Henry Fredriksson
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
200 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
148.
Olja på duk, okänd konstnär
22 00 SEK
23 00 SEK
450 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
160.
Seriegrafi, Fernand Leger
161.
Olja på duk, Carl-Erik Andresson
162.
Olja på duk, okänd konstnär
5 00 SEK
6 00 SEK
1 000 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
163.
Olja på duk, Nils Severin
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
300 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
164.
Olja på duk, Åke Wickström
165.
Olja på duk, okänd konstnär
174.
Olja på pannå, Severin Nilson
191.
Litografi, Christina Ringsberg
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
75 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
193.
Olja på duk, Georg Lodström
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
175 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
194.
Olja på Duk, Allan Andersson
17 00 SEK
18 00 SEK
250 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
198.
Provtryck, Jörgen Byström
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
100 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
199.
Litografi, Anita Fröding
23 00 SEK
24 00 SEK
150 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
248.
Olja på duk, Lars Boethius
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
100 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
249.
Litografi, Georges Lambert
252.
Litografi, Bengt Andersson Råssbyn
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
100 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
253.
Litografi, Jan-Erik Svensson
25 00 SEK
26 00 SEK
150 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
254.
Reproduktion, Waldemar Marberg
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
200 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
255.
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
100 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
256.
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
50 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
257.
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
200 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
270.
Akvarell, Åke Winnberg
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
100 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
271.
Olja på pannå, Iwan Broberg
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
50 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
272.
Akvarell, Åke Winnberg
273.
Kolorerad etsning, Lars Rylander
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
100 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
274.
Olja på pannå, Iwan Broberg
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
50 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
275.
Olja på pannå, Iwan Broberg
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
50 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
276.
Akvarell, Werner Poser
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
150 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
277.
Akvarell, Åke Winnberg
11 00 SEK
12 00 SEK
75 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
278.
Akvarell, Åke Winnberg
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
150 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
279.
Olja på pannå, Iwan Broberg
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
125 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
280.
Olja på duk, Iwan Broberg
17 00 SEK
18 00 SEK
175 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
281.
Akvarell, Arne Lidqvist
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
175 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK