28. Terrin med lock, tenn, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft

På fyra ben. Ornamenterade hänklar, lockknopp i form av blomma. Bulor, botten med lagningar och angrepp. (L.36)

Varunr 134669

6 April 2014

4 100 SEK2014-03-21 16:50
4 000 SEK2014-04-05 10:03
2 600 SEK2014-04-03 21:46
1 600 SEK2014-04-03 21:22
375 SEK2014-04-03 20:49
100 SEK Startpris

2014-04-06 Stadsauktion, Söndag 6 april Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Köpprovision 15% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms