Niclas Meunier (Hovspegelmakare 1760-1797). Bronserad och förgylld. Krön med sköld, skurna rosor och girlanger. Pärlbård. Tvådelat facettslipat originalglas. Märkt med Stockholms hallstämpel. Monogramstämplat NM. Senare bronsering och förgyllning. Senare bakstycke. Krön med lagningar. En dekordel senare. (Höjd 170, bredd 65)
20 500 SEK | 2019-04-28 11:57 |
20 000 SEK | 2019-04-28 12:02 |
17 000 SEK | 2019-04-28 11:57 |
16 000 SEK | 2019-04-28 11:51 |
12 500 SEK | 2019-04-28 11:35 |
10 000 SEK | 2019-04-26 23:40 |
9 000 SEK | 2019-04-26 10:26 |
4 600 SEK | 2019-04-25 21:44 |
500 SEK | 2019-04-25 19:52 |
350 SEK | 2019-04-25 20:35 |
100 SEK | Startpris |