34. Redskap 3st i etui, troligen Holland, 1700-tal

Stål. Med handtag i ben samt trä. Skuren och färgad dekor av figur, blomster och text. Etui av skinn. Ursprungligen med fyra redskap. Slitage, ytrost, trähandtag med skada. (Redskapens längd 17-19)

Varunr 292579

29 September 2019 12:00

Klubbslag25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK 2 000 SEK23 00 SEK24 00 SEK25 00 SEK26 00 SEK27 00 SEK28 00 SEK

1 800 SEK2019-09-29 12:00
1 700 SEK2019-09-29 11:19
1 600 SEK2019-09-28 20:49
1 500 SEK2019-09-28 01:30
1 100 SEK2019-09-27 19:26
1 000 SEK2019-09-26 19:23
900 SEK2019-09-26 22:01
400 SEK2019-09-26 19:59
200 SEK2019-09-26 19:43
100 SEK2019-09-26 19:18
100 SEK Startpris

2019-09-29 Månadsauktion, Söndag 29 september Kl.12.00, Borlänge

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Slagavgift 30 SEK Ink.moms