94. Kandelabrar ett par, Louis XV stil, 1800-tal

Figuriner i porslin, Meissen. Stomme och ljusarmar i förgylld brons. Med porslinsblommor. Figurinerna stämplade. En figurin med lagning. Dekornaggar, en ljuspipa med avslag. (Höjd 25,5, bredd 23)

Varenr 291859
Udvalgt

29 September 2019 12:00

12 000 SEK2019-09-29 01:43
11 500 SEK2019-09-16 15:27
6 600 SEK2019-09-29 00:25
5 000 SEK2019-09-29 00:00
2 100 SEK2019-09-27 18:18
1 500 SEK2019-09-26 20:53
650 SEK2019-09-26 19:22
150 SEK2019-09-26 19:20
100 SEK Startpris

2019-09-29 Månadsauktion, Söndag 29 september Kl.12.00, Borlänge

Eftersyn

Lördag kl.11-14.00 Söndag kl.10-12.00

Købsprovision 22,5% Inkl. moms
Hammerslagsgebyr 30 SEK Inkl. moms