Av Johan Åkerblad, mästare i Stockholm 1758-1799. Förgylld. Oval form, krönt med rosett. Ljusarm i mässing. Monogramstämplad. Kvicksilverfolierat glas. Förgyllningsslitage, krönande rosett med avslag. (Höjd 45)
10 500 SEK | 2019-10-19 10:49 |
10 000 SEK | 2019-10-20 09:32 |
8 600 SEK | 2019-10-19 19:43 |
6 000 SEK | 2019-10-18 12:43 |
3 600 SEK | 2019-10-18 12:09 |
3 200 SEK | 2019-10-18 00:50 |
2 700 SEK | 2019-10-17 23:44 |
2 300 SEK | 2019-10-17 22:25 |
2 100 SEK | 2019-10-17 21:34 |
1 600 SEK | 2019-10-17 21:30 |
1 000 SEK | 2019-10-17 19:54 |
150 SEK | 2019-10-17 19:00 |
100 SEK | Startpris |