Toggle navigation
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
Aktiviteter
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
0
Hjælp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
Netauktion den 29. august 2023
268
Se kataloget
268
Se kataloget
46
MØBLER OG DESIGN
1
MODERNE MØBLER
1
KUNSTHÅNDVÆRK OG DESIGN
44
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
36
KUNST
36
ÆLDRE KUNST
23
ORIENTEN
23
ORIENTALICA
27
PORCELÆN
27
PORCELÆN, FAJANCE
12
GLAS
12
GLAS
31
SØLV
31
SØLV
48
SMYKKER
48
SMYKKER OG URE
12
BRONZER OG METAL
12
BRONZER, METAL OG URE
20
SAMLEROBJEKTER
12
LEGETØJ
1
VÅBEN
1
MILITARIA
3
ANDET
3
DEKORATION
5
ETNOGRAFICA
5
ETNOGRAFICA
4
TÆPPER
4
TÆPPER
2
BEKLÆDNING
2
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
2
VIN & SPIRITUS
2
VIN OG SPIRITUS
×
Luk
Hjælp
×
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
×
Luk
Mine favoritter
×
Luk
Log ind
×
Luk
Lägg bud
Siden er ikke aktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Mindst tid tilbage
Populærest
Bud
Højeste bud
Laveste bud
Flest bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
1.
Lænestol af rødbrunt læder, Chesterfield stil, 20. årh.s sidste halvdel
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
3.
Religiøs skulptur, kristen billedskæring af Jesus, Jesus moder Maria og Marias moder Anna. 18./19. Årh.
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
4.
Tantalus af eg med messingbeslag, tre karafler af slebet glas. Midten af det 19. Årh.
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
15.00 DKK
16.00 DKK
1.300 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
Nuværende katalognummer
2.
Piedestalskab af mahogni, 19. årh.s sidste halvdel
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1.200 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Nuværende katalognummer
5.
Almue Paryk- / hatteæske 1800 tallet
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
450 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
Nuværende katalognummer
6.
Barok væghængt vitrineskab af egetræ, 18. årh.
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
1500-2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
7.
Barok spillebord af massivt egetræ, 18. årh.
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
750 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
Nuværende katalognummer
8.
Halvcirkulært konsolbord af elmetræ og mahogni, 19. årh.
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
900 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Nuværende katalognummer
10.
Bergere af mahogni, empire stil, 19. årh.
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
9.
Dansk Louis Seize flisebord, ca. 1800
Vurdering
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1.800 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Nuværende katalognummer
11.
Et par store lysekroner af bronze, 1930-40'erne (2)
Vurdering
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
12.
Et par kirkekroner og to tilhørende lampetter af messing med stjerneformede "spejle" og lysarme i form af dyrefigurer (4)
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
4000-5000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
13.
Kirkekrone med seks lysarme, toppen og lysarmene med fugle
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
14.
Ottearmet lysekrone af bronze, ca. 1900
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
15.
Skønvirkelysekrone af patineret bronze, ca. 1910.
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
6000-8000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
16.
J. Sewill (1813-1895): Kompas i hus af messing
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
500 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
Nuværende katalognummer
18.
Prisme ampel med stel af messing. 20. årh.
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
800-1200 DKK
Hammerslag
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
400 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
Nuværende katalognummer
19.
Frits Henningsen (1889-1965): Sofabord af mahogni med mangan dekorerede fliser i pladen
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
20.
Stort indrammet skønvirke broderi. Ca 1900.
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
21.
Vitrine i kinesisk stil, af udskåret træ. 20. årh.
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
2500-3000 DKK
Hammerslag
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
2.600 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
Nuværende katalognummer
22.
Dansk snedkermester: Sofa og to salonstole af elmetræ, 20. årh.s første fjerdedel (3)
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
23.
Miranda, Sverige: Sæt på syv stole af lakeret træ (7)
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1.000 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Nuværende katalognummer
24.
Hvilestol og fodskammel af mørkbejdset træ med læderbetræk med messingsøm og syninger med lædersnører
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
25.
To-personers sofa af eg, empireform ca. 1900.
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
26.
Engelsk Georg III standerur i kasse af elm. Ca. 1790
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
27.
Philips: Vintage radio i kasse af mahogni, ca. 1930.
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
200 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
Nuværende katalognummer
28.
Kommode af mahogni og elmetræ.
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1200 DKK
Hammerslag
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
600 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Nuværende katalognummer
29.
Mexicansk equipal stol af træ og patineret læder, 20. årh.s slutning
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
30.
Barokformet bord af fyr og eg
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1600 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
800 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
Nuværende katalognummer
31.
Opéra Garnier Monte-Carlo, række af polstrede teaterstole fra Monte-Carlo ca. 1870
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
1.900 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Nuværende katalognummer
17.
Barok armstol af nøddetræ, betræk af grønt valour.
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1.200 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Nuværende katalognummer
32.
Rokoko hjørneskab af eg, antageligt hollandsk - 18/19. årh.
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
500 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Nuværende katalognummer
33.
Orientalsk sekretær af udskåret, massivt træ
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
34.
Et par lampeborde af palisander. Regency form ca 1900. (2)
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1000-1200 DKK
Hammerslag
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
400 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
Nuværende katalognummer
35.
Dekorativ piedestal af bejdset træ i gammel stil. 20. Årh.
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
36.
Senempire spejl af mahogni, 19. årh.
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
37.
Art deco spisebord af frugttræ, ant. Sverige, 1930'erne
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
38.
Trollope & Sons, England: Tre bergerer af mahogni, 20. årh.s begyndelse (3)
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
39.
Louis XVI spejl, forgyldt ramme. 18. årh.
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
4000-6000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
40.
Gustaviansk spejl af hvidpigmenteret delvist forgyldt træ. 18. årh.
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
41.
Dronningefigur - dekorativt møbelfragment af udskåret og bemalet træ. Antagelig Centraleuropa, 18. årh.
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammerslag
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1.500 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Nuværende katalognummer
42.
Spisestue af gråmalet træ, Louis XVI form, bestående af otte stole og et bord med udtræk. (9+2)
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
8000-10000 DKK
Hammerslag
5.00 DKK
6.00 DKK
2.000 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Nuværende katalognummer
43.
Oval empire æske af masurbirk mærket Peder Ström 1804, samt to skospænder af sølv. 18/19. årh. (3)
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
44.
Tre russiske kors, to med emalje samt to rejseikoner. Rusland 19. årh. (5)
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
45.
Lysekrone af messing med prismer
Vurdering
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
46.
Ib Eisner (1925-2003): "Kapervogn i skoven", olie på lærred
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
49.
Jeppe Vontilius (1915-1994): Kvinde siddende på stol med sytøj
Vurdering
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
33.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
47.
Niels Peter Feilberg (1900-1964): Bymotiv, olie på lærred
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
400 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge vores tjenester accepterer du vores brug af cookies.
Læs mere
Jeg forstår