Toggle navigation
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
Aktiviteter
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
0
Hjælp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
Netauktion den 5. september 2023
276
Se kataloget
276
Se kataloget
33
MØBLER OG DESIGN
33
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
104
KUNST
104
ÆLDRE KUNST
20
ORIENTEN
20
ORIENTALICA
19
PORCELÆN
19
PORCELÆN, FAJANCE
3
GLAS
3
GLAS
13
SØLV
13
SØLV
48
SMYKKER
48
SMYKKER OG URE
8
BRONZER OG METAL
8
BRONZER, METAL OG URE
13
SAMLEROBJEKTER
2
LEGETØJ
2
VÅBEN
8
ANDET
1
DEKORATION
8
ETNOGRAFICA
8
ETNOGRAFICA
3
TÆPPER
3
TÆPPER
1
BEKLÆDNING
1
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
3
MUSIKINSTRUMENTER
3
AKUSTISKE INSTRUMENTER
×
Luk
Hjælp
×
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
×
Luk
Mine favoritter
×
Luk
Log ind
×
Luk
Lägg bud
Siden er ikke aktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Varenr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Mindst tid tilbage
Populærest
Bud
Højeste bud
Laveste bud
Flest bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Varenr
135337.
Frisisk barokkommode af eg, 18. årh.
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137089.
Italiensk kiksedåse af bemalet metalblik med portræt.
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
450 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
Varenr
137836.
Orientalsk vitrineskab af mørkt træ og glas i front og sider.
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1600 DKK
Ikke solgt
Varenr
137154.
Spillebord af mahogni 19 årh.
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
137159.
Engelsk rejseskrin/skriveskrin af palisander med indlængninger af messing. 1886
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1600 DKK
Ikke solgt
Varenr
137384.
Dragkiste af eg, ligeknækket front. 18. årh.
Vurdering
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137584.
Heppelwhite vitrineskab af mahogni (2)
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137782.
Lavt bord ilagt plade af marmor. Kina ca 1900.
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137189.
Sidebord af mahogni
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
450 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Varenr
138019.
Sekretær i Gustaviansk form indlagt med diverse træsorter, monteret med forgyldte bronzebeslag. 20. årh.
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
2000-3000 DKK
Hammerslag
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
4.000 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Varenr
138239.
"Marbella", Sæt på 3 barstole af formbøjet træ. (3)
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1.300 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
Varenr
138035.
Russisk Khodinka bæger samt Dronning Victorias Diamant jubilæums bæger. (2)
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1500-2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
129323.
Victoriansk vugge af mahogni med fransk flet, England, 19. årh.s sidste halvdel
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
4000-6000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135323.
Fransk lysekrone af forgyldt bronze, 19./20. årh.
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
1200-1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
135396.
Dansk barok almuekiste af bemalet og jernbeslået træ. 18. årh.
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
2000-3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135408.
Skab af egetræ, tofløjet og på underdel med to skuffer, 19./20. årh.
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Varenr
107140.
Skrivebordsgarniture af rødbroget marmor
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
135450.
Barokchatol med skråklap, egetræ. 18. årh.
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135955.
Antik Butler Tray af mahogni
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
300 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Varenr
135947.
Ådremalet Roskildeskab/skilleskab af fyrretræ, 19. årh
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135565.
Sen-gustaviansk spejl i hvidmalet og forgyldt ramme, 19. årh.s første halvdel
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135577.
Chatol af mahogni med skrå skriveklap og trefløjet overskab, søjler og spejle bag klappen, 19. årh.s først tredjedel
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
135578.
Louis XVI chatol af fyrretræ, med overskab, 19. årh.
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
135878.
Lille afsætningsbord af mahogni, 19. årh.
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135879.
Tre-pers. sofa af mahogni, betrukket med hestehår, 20. årh.s første halvdel
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135430.
Spejl i ramme af mahogni, med monteringer af bronze, 19. årh.
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135839.
Et par væghængte girandoler af messing med glasprismer 20. årh.s første halvdel (2)
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1200 DKK
Ikke solgt
Varenr
136932.
Piedestalskab af mahogni, 19. årh.
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
136901.
Sønderjysk kiste med smukke jernbeslag, 1700 tallet
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
136906.
Sæt på fire svenske stole af birketræ, 19. årh.
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
600 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Varenr
137085.
Frits Henningsen (1889-1965), tilskrevet: Lampebord af mahogni
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138567.
Chatol af eg - 1776
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138586.
Syv Wibroe ølkasser af bemalet træ. (7)
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
134984.
Louis Seize standur af bemalet og guldstafferet træ, 18. årh.s sidste fjerdedel
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
2400 DKK
Ikke solgt
Varenr
137700.
Fem æsker / kasser med lodder af forskellige metaller. (5)
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
600 DKK
Hammerslag
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
500 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Varenr
137180.
Ældre juletræsfod af bemalet støbejern 1900 tallet.
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
135055.
Fransk kaminur af forgyldt bronze, halvrundt urhus med amor figur, 19. årh.
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1.200 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Varenr
137659.
Et par lysestager af bronze i form af drager, ca. 1900 (2)
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1200 DKK
Hammerslag
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1.800 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
Varenr
135271.
Junghans vægur
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
134979.
Jn. Molineux: Engelsk George III standur af mahogni, 18. årh.s sidste fjerdedel
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
2400 DKK
Ikke solgt
Varenr
134684.
Tinfad med graverede tulipaner
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
137698.
Fritz Syberg (1862-1939): Landskab, sign monogram 1931. Olie på lærred.
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
12000-15000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137202.
Heinrich Buntzen (1803-1892) samt Constantin Hansen (1804-1880): To tegninger (2)
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
300 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Varenr
137449.
Samling forskellige tegninger (4)
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
136843.
Viggo Langer (1860-1942): "Luciemøllen ved solnedgang"
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
1200 DKK
Hammerslag
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
650 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Varenr
137181.
Carl Baagø (1829-1902): Sejlskibe i høj sø, akvarel og hvidt på papir
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1200 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1.200 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Varenr
137213.
Ubekendt kunstner: Kystparti pastel på papir 1910
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
137413.
Knud Kyhn (1880-1969): Havfugle ved bred, vandfugle.
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
16.00 DKK
17.00 DKK
1.400 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge vores tjenester accepterer du vores brug af cookies.
Læs mere
Jeg forstår