Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 31 maj 19:00
Samtliga utrop
41
Konst
321
Samtliga utrop
321
Samtliga utrop
91
Möbler
29
21
52
Keramik och Porslin
11
Mattor och Textilier
41
Konst
Ur och Klockor
14
Guld, Silver samt metaller
Smycken
38
Övrigt
Musikinstrument
12
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
18.
Gouache, Albin Amelin
47.
Tryck, Otto Nielsen
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
175 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
51.
Litografi, Anders Fogelin
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
300 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
101.
Olja på duk, O. Kramer
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
75 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
135.
Akvarell, Arne Tegelman
136.
Koppargrafik
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
50 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
137.
Olja på duk, Dan Lindstrand
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
250 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
138.
Akvarell, Orvar Palm
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
100 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
139.
Olja på pannå, Nini Landgren
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
150 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
140.
Akvarell, Martin Poser
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1 000 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
141.
Tryck, Marc Chagall
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
300 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
185.
Akvarell, Carl Erik Ljungström
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
400 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
186.
Olja på duk, Thure Petterson
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
50 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
187.
Olja på duk, Jens Sinding Christensen
3 00 SEK
4 00 SEK
100 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
188.
Väggrelief, Kurt Lindblom
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
150 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
210.
Litografi, Mona Johansson
16 00 SEK
17 00 SEK
400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
211.
Litografi, okänd konstnär
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
75 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
212.
Litografi, Okänd konstnär
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
50 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
213.
Litografi, Okänd konstnär
214.
Olja på duk, Okänd konstnär
215.
Litografi, okänd konstnär
216.
Litografi, okänd konstnär
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
75 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
217.
Äldre inramade kartor
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
350 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
218.
Akvarell, Ivar Gustafsson
219.
Olja på duk, Gerd Ehrenswärd
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
100 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
220.
Litografi, Inger Kihlman
221.
Etsning, Lars Hultgren
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
50 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
222.
Engelska jaktmotiv
223.
Inramad tavla med fågelmotiv
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
200 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
252.
Olja på duk, Primus Mortimer Pettersson
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
4 800 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
253.
Färglitografi, Thage Nordholm
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
50 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
254.
Pastell, Stig Månsson
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
250 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
255.
Olja på duk, Inge Schiöler
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
39 000 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
263.
Olja på duk, okänd konstnär
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
700 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
264.
Litografi, Okänd konstnär
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
175 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
265.
Olja på duk, Josef Geson
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
75 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
266.
Fotografi, Hans Olav Forsang
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
200 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
268.
Tryck
269.
Olja på duk, A. Fernström
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
50 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
271.
Olja på pannå, Iris Nordstrand
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
250 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
272.
Olja på duk, Arvid Wallinder
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
350 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK