Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 17 Januari 19:00, årets första auktion
Samtliga utrop
35
Konst
278
Samtliga utrop
277
Samtliga utrop
84
Möbler
41
9
34
Keramik och Porslin
9
Mattor och Textilier
35
Konst
Ur och Klockor
Guld, Silver samt metaller
Smycken
41
Övrigt
Musikinstrument
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
30.
Litografi, Waldemar Sjölander
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
125 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
36.
Olja på pannå, Greta Turén
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
50 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
37.
Litografi, Waldemar Sjölander
2 00 SEK
3 00 SEK
900 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
39.
Oljor på pannå, okända konstnärer
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
125 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
83.
Guache, Folke W-son Berg
21 00 SEK
22 00 SEK
50 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
111.
Olja på pannå, Sigge Jernmark
8 00 SEK
9 00 SEK
300 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
113.
Olja på duk, Eric Lundgren
116.
Litografi, Örjan Wikström
118.
Etsning, Mac Hamilton
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
75 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
143.
Litografi, BAL, Bengt Arne Linderos
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
100 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
162.
Litografi, Gustav Rudberg
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
350 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
33 00 SEK
172.
Olja på duk, Per Falk
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
175 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
174.
Olja på duk, Trena Trzaskowska
175.
Litografi, Gustav Rudberg
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
450 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
176.
Teckning med täckvitt, Harald Wiberg
177.
Etsning, Carl Larsson
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
400 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
178.
Seriegrafi, Lars Tunebo
179.
Litografi, K Merchel
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
100 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
180.
Litografi, Bertil Dahlstrand
181.
Olja på duk, okänd konstnär
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
100 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
195.
Olja på papper, George Catargi
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
700 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
198.
Olja på duk, H. Hansen
6 00 SEK
7 00 SEK
75 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
207.
Olja på duk, Donald Solo
26 00 SEK
27 00 SEK
100 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
208.
Litografi, Franco Costa
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
900 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
209.
Olja på skiva, okänd konstnär
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
75 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
210.
Litografi, Franco Costa
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
300 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
211.
Litografi, Franco Costa
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
200 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
212.
Litografier, Franco Costa
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 100 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
217.
Olja på pannå, Hugo Öfverström
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
900 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
249.
Olja på duk, Carlo Knud Hansen
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
50 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
251.
Olja på duk, Göte Svensson
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
50 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
264.
Olja på duk, Kurt Erik Heinonen
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
100 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
265.
Litografi och färgkrita, Anders Åberg
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
450 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
266.
Akvarell, Magne Kjellesvik
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
50 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
267.
Olja på duk, okänd konstnär
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
150 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK