Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 21 Augusti 19:00
Samtliga utrop
25
Konst
256
Samtliga utrop
255
Samtliga utrop
77
Möbler
24
25
36
Keramik och Porslin
12
Mattor och Textilier
25
Konst
9
Ur och Klockor
9
Guld, Silver samt metaller
Smycken
27
Övrigt
Musikinstrument
Fordon samt tillbehör
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
5.
Olja på duk, Hugo Öfverström
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
450 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
19.
Olja på duk, Gunvor Sigrand
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
250 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
20.
Skolplanscher
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
300 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
32.
Litografi, Otto Klank
36.
Olja på duk, Hugo Palmquist
37.
Olja på duk, okänd konstnär
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
7 000 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
42.
Olja på duk, Gunvor Sigrand
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
300 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
49.
Litografi, Anita Erseus
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
250 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
57.
Akvarell, Bertil Dahlstrand
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
550 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
72.
Akvarell, Arne Lidqvist
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1 600 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
84.
Olja på duk, Gunvor Sigrand
11 00 SEK
12 00 SEK
350 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
90.
Litografier, Arthur Willmore
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
700 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
99.
Olja på pannå, Agda Holst
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
600 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
120.
Olja på duk, Greta Sandahl
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
950 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
125.
Olja på duk, Folke Pars
127.
Litografi, Albin Amelin
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
750 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
143.
Olja på duk, Tibor Koos
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
800 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
147.
Tryck, Lars Norrman
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
200 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
173.
Litografi, Roland Svensson
12 00 SEK
13 00 SEK
350 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
216.
Träsnitt, "Björkhänge", Maja Fjaestad
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
1 600 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
230.
Litografi, Waldemar Sjölander
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
400 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
231.
Olja på pannå, Evald Björnberg
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
236.
Litografi, Gunnar Dahlstrand
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
175 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
252.
Litografi, "Det röda seglet" Ivan Ivarson
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
75 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
254.
Olja på duk, okänd konstnär
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
125 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK