Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 18 september 19.00
Samtliga utrop
35
Konst
323
Samtliga utrop
323
Samtliga utrop
82
Möbler
41
21
46
Keramik och Porslin
16
Mattor och Textilier
35
Konst
12
Ur och Klockor
15
Guld, Silver samt metaller
Smycken
45
Övrigt
Hobby och fritid
Verktyg mm
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
15.
Litografisk utställningsaffisch, Miro, Liljevalchs
21.
Olja på duk, okänd konstnär
23 00 SEK
24 00 SEK
400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
26.
Litografi, Mona Niklasson
37.
Olja på duk, okänd konstnär
20 00 SEK
21 00 SEK
300 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
46.
Litografi, Henrik Allert
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
350 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
55.
Litografi, Mats Jonasson
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
400 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
64.
Litografi, Bengt Andersson Råssbyn
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
250 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
70.
Litografi, Reinhold Ljunggren
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
350 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
83.
Olja på duk, Tage Eriksson
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
950 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
89.
Litografi, Oscar Reuterswärd?
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
350 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
95.
Litografi, Roland Svensson
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
109.
Olja på duk, Theresia Sandström
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
150 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
115.
Litografi, Bertil Dahlstrand
5 00 SEK
6 00 SEK
50 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
126.
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
150 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
132.
Pastell, okänd konstnär
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
50 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
136.
Litografier, Carl Fredrik Reuterswärd
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
550 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
150.
Olja på duk, Eric With
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
900 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
154.
Teckning, okänd konstnär
166.
Olja på duk, Hildegard Thorell
174.
Karikatyrteckning, okänd konstnär
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
33 00 SEK
50 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
175.
Litografier, signerade Arna Stubelius
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
125 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
180.
Olja på duk, Tage Eriksson
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
195.
Akvarell på siden, Kina
202.
Thangka Tibet
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
950 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
205.
Litografi, Nils Wedel
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
125 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
207.
Seriegrafi, Tetsuro Sawada
214.
Olja, Erling Merton
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
2 800 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
217.
Litografier, W. Landqvist
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
50 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
230.
Skulptur, "Västgötaknalle"
18 00 SEK
19 00 SEK
550 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
240.
Etsning, okänd konstnär
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
50 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
254.
Olja på duk, okänd konstnär
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
200 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
275.
Olja på duk, okänd konstnär
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
150 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
305.
Olja på duk, okänd konstnär
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
300 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
313.
Olja på duk, Pär Lindblad
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 000 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
315.
Utställningsaffisch, Monet
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
100 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK