Motiv med blomsterurna. Ursprungligen från hel rumsinredning i Floda socken. Omnämnd i boken Dalmåleri 2006, sidan 454. Skador, slitage. (ca.130x120)
8 000 SEK | 2016-05-15 12:05 |
7 800 SEK | 2016-05-15 12:04 |
2 700 SEK | 2016-05-15 10:46 |
1 800 SEK | 2016-05-14 09:18 |
100 SEK | 2016-05-13 09:33 |
100 SEK | Startpris |