Två delad. "När konung Salomon kröntes til Konung. Då blåste folcket i Basuner". Ursprungligen från hel rumsinredning i Floda socken. Omnämnd i boken Dalmåleri 2006, sidan 454. Skador, slitage. (ca.200x290)
6 600 SEK | 2016-05-15 11:56 |
6 400 SEK | 2016-05-15 11:45 |
3 400 SEK | 2016-05-15 11:12 |
2 500 SEK | 2016-05-15 09:37 |
1 700 SEK | 2016-05-14 21:43 |
1 500 SEK | 2016-05-13 09:53 |
750 SEK | 2016-05-12 21:24 |
100 SEK | Startpris |