Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 2 oktober 19:00
Samtliga utrop
36
Konst
336
Samtliga utrop
330
Samtliga utrop
66
Möbler
33
18
46
Keramik och Porslin
20
Mattor och Textilier
36
Konst
Ur och Klockor
27
Guld, Silver samt metaller
Smycken
57
Övrigt
11
Hobby och fritid
Verktyg mm
Hemelektronik
Jul
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
27.
Olja på duk, okänd konstnär
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
200 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
30.
Litografi, Maria Manuela Vintilescu
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
250 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
49.
Olja på duk, Stig Wall
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
125 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
55.
Olja på duk, okänd konstnär
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
175 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
60.
Olja på duk, Tage Eriksson
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
1 900 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
65.
Litografi, BAL, Bengt Arne Linderos
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
125 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
70.
Litografi, Gustav Rudberg
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
175 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
75.
Tryck, "Nattvarelse", Miró
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
175 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
80.
Olja på duk, okänd konstnär
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
450 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
90.
Litografi, Anthony Quinn
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
450 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
95.
Litografi, Bertil Dahlstrand
108.
Handkolorerad reproduktion
23 00 SEK
24 00 SEK
600 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
109.
Gouache, okänd konstnär
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
250 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
110.
Parti kistebrev
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
100 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
111.
Äldre tryck
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
350 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
113.
Akvarell, Saro Aratoun
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
200 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
119.
Olja på duk, Ditte Hood
8 00 SEK
9 00 SEK
300 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
120.
Olja på duk, Ragnar Falk
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
350 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
186.
Olja på duk, A Jerlöw
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
100 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
188.
Olja på duk, okänd konstnär
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
50 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
202.
Olja på duk, Fredrik Olsson
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
75 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
230.
Olja på duk, okänd konstnär
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
600 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
231.
Litografi, "Profil", Lars Melander
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
75 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
233.
Olja på duk, Fredrik Olsson
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
500 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
256.
Litografi, Lars Norrman
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
125 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
283.
Litografi, Arne Bourghardt
28 00 SEK
29 00 SEK
400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
312.
Litografi, Josef Schibli
318.
Litografi, Dagny Hald
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
350 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
319.
Pastell, Olle Zetterquist
11 00 SEK
12 00 SEK
125 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
320.
Olja på duk, Harry Zanton
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
175 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
321.
Litografiskt tryck, Henri Matisse
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
850 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
322.
Affisch, Chagall
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
125 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
323.
Olja på duk, Emil Nordberger
9 00 SEK
10 00 SEK
950 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
324.
Litografi, Poul Ströyer
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1 300 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
325.
Olja på pannå, Kjell Sundberg
335.
Olja på duk, okänd konstnär 1800-tal