Toggle navigation
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
Aktiviteter
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
0
Hjælp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
Netauktion den 29. august 2023
268
Se kataloget
268
Se kataloget
46
MØBLER OG DESIGN
1
MODERNE MØBLER
1
KUNSTHÅNDVÆRK OG DESIGN
44
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
36
KUNST
36
ÆLDRE KUNST
23
ORIENTEN
23
ORIENTALICA
27
PORCELÆN
27
PORCELÆN, FAJANCE
12
GLAS
12
GLAS
31
SØLV
31
SØLV
48
SMYKKER
48
SMYKKER OG URE
12
BRONZER OG METAL
12
BRONZER, METAL OG URE
20
SAMLEROBJEKTER
12
LEGETØJ
1
VÅBEN
1
MILITARIA
3
ANDET
3
DEKORATION
5
ETNOGRAFICA
5
ETNOGRAFICA
4
TÆPPER
4
TÆPPER
2
BEKLÆDNING
2
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
2
VIN & SPIRITUS
2
VIN OG SPIRITUS
×
Luk
Hjælp
×
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
×
Luk
Mine favoritter
×
Luk
Log ind
×
Luk
Lägg bud
Siden er ikke aktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Mindst tid tilbage
Populærest
Bud
Højeste bud
Laveste bud
Flest bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
1.
Lænestol af rødbrunt læder, Chesterfield stil, 20. årh.s sidste halvdel
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
3.
Religiøs skulptur, kristen billedskæring af Jesus, Jesus moder Maria og Marias moder Anna. 18./19. Årh.
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
4.
Tantalus af eg med messingbeslag, tre karafler af slebet glas. Midten af det 19. Årh.
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1.300 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
Nuværende katalognummer
2.
Piedestalskab af mahogni, 19. årh.s sidste halvdel
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
8.00 DKK
9.00 DKK
1.200 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
Nuværende katalognummer
5.
Almue Paryk- / hatteæske 1800 tallet
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
450 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Nuværende katalognummer
6.
Barok væghængt vitrineskab af egetræ, 18. årh.
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1500-2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
7.
Barok spillebord af massivt egetræ, 18. årh.
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
750 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
Nuværende katalognummer
8.
Halvcirkulært konsolbord af elmetræ og mahogni, 19. årh.
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
900 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
Nuværende katalognummer
10.
Bergere af mahogni, empire stil, 19. årh.
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
9.
Dansk Louis Seize flisebord, ca. 1800
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1.800 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Nuværende katalognummer
11.
Et par store lysekroner af bronze, 1930-40'erne (2)
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
12.
Et par kirkekroner og to tilhørende lampetter af messing med stjerneformede "spejle" og lysarme i form af dyrefigurer (4)
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
4000-5000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
13.
Kirkekrone med seks lysarme, toppen og lysarmene med fugle
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
14.
Ottearmet lysekrone af bronze, ca. 1900
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
15.
Skønvirkelysekrone af patineret bronze, ca. 1910.
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
6000-8000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
16.
J. Sewill (1813-1895): Kompas i hus af messing
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
500 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
Nuværende katalognummer
18.
Prisme ampel med stel af messing. 20. årh.
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
800-1200 DKK
Hammerslag
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
400 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Nuværende katalognummer
19.
Frits Henningsen (1889-1965): Sofabord af mahogni med mangan dekorerede fliser i pladen
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
20.
Stort indrammet skønvirke broderi. Ca 1900.
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
21.
Vitrine i kinesisk stil, af udskåret træ. 20. årh.
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
2500-3000 DKK
Hammerslag
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
2.600 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
Nuværende katalognummer
22.
Dansk snedkermester: Sofa og to salonstole af elmetræ, 20. årh.s første fjerdedel (3)
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
23.
Miranda, Sverige: Sæt på syv stole af lakeret træ (7)
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1.000 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
Nuværende katalognummer
24.
Hvilestol og fodskammel af mørkbejdset træ med læderbetræk med messingsøm og syninger med lædersnører
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
25.
To-personers sofa af eg, empireform ca. 1900.
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
26.
Engelsk Georg III standerur i kasse af elm. Ca. 1790
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
27.
Philips: Vintage radio i kasse af mahogni, ca. 1930.
Vurdering
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
200 DKK
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
Nuværende katalognummer
28.
Kommode af mahogni og elmetræ.
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
1200 DKK
Hammerslag
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
600 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Nuværende katalognummer
29.
Mexicansk equipal stol af træ og patineret læder, 20. årh.s slutning
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
30.
Barokformet bord af fyr og eg
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
1600 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Nuværende katalognummer
31.
Opéra Garnier Monte-Carlo, række af polstrede teaterstole fra Monte-Carlo ca. 1870
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
25.00 DKK
26.00 DKK
1.900 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Nuværende katalognummer
17.
Barok armstol af nøddetræ, betræk af grønt valour.
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
1.200 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Nuværende katalognummer
32.
Rokoko hjørneskab af eg, antageligt hollandsk - 18/19. årh.
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
500 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
Nuværende katalognummer
33.
Orientalsk sekretær af udskåret, massivt træ
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
34.
Et par lampeborde af palisander. Regency form ca 1900. (2)
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1000-1200 DKK
Hammerslag
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
400 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Nuværende katalognummer
35.
Dekorativ piedestal af bejdset træ i gammel stil. 20. Årh.
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
36.
Senempire spejl af mahogni, 19. årh.
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
37.
Art deco spisebord af frugttræ, ant. Sverige, 1930'erne
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
38.
Trollope & Sons, England: Tre bergerer af mahogni, 20. årh.s begyndelse (3)
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
39.
Louis XVI spejl, forgyldt ramme. 18. årh.
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
4000-6000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
40.
Gustaviansk spejl af hvidpigmenteret delvist forgyldt træ. 18. årh.
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
41.
Dronningefigur - dekorativt møbelfragment af udskåret og bemalet træ. Antagelig Centraleuropa, 18. årh.
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammerslag
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
1.500 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Nuværende katalognummer
42.
Spisestue af gråmalet træ, Louis XVI form, bestående af otte stole og et bord med udtræk. (9+2)
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
8000-10000 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
2.000 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
Nuværende katalognummer
43.
Oval empire æske af masurbirk mærket Peder Ström 1804, samt to skospænder af sølv. 18/19. årh. (3)
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
44.
Tre russiske kors, to med emalje samt to rejseikoner. Rusland 19. årh. (5)
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
45.
Lysekrone af messing med prismer
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
46.
Ib Eisner (1925-2003): "Kapervogn i skoven", olie på lærred
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
49.
Jeppe Vontilius (1915-1994): Kvinde siddende på stol med sytøj
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
47.
Niels Peter Feilberg (1900-1964): Bymotiv, olie på lærred
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
400 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge vores tjenester accepterer du vores brug af cookies.
Læs mere
Jeg forstår