Toggle navigation
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
Aktiviteter
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
0
Hjælp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
Netauktion den 10. oktober 2023
382
Se kataloget
382
Se kataloget
41
MØBLER OG DESIGN
41
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
70
KUNST
70
ÆLDRE KUNST
40
ORIENTEN
40
ORIENTALICA
35
PORCELÆN
35
PORCELÆN, FAJANCE
18
GLAS
18
GLAS
45
SØLV
45
SØLV
76
SMYKKER
76
SMYKKER OG URE
12
BRONZER OG METAL
12
BRONZER, METAL OG URE
11
SAMLEROBJEKTER
2
LEGETØJ
6
ANDET
3
DEKORATION
3
ETNOGRAFICA
3
ETNOGRAFICA
13
TÆPPER
13
TÆPPER
2
BEKLÆDNING
2
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
16
VIN & SPIRITUS
16
VIN OG SPIRITUS
×
Luk
Hjælp
×
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
×
Luk
Mine favoritter
×
Luk
Log ind
×
Luk
Lägg bud
Siden er ikke aktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Varenr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
8
»
Mindst tid tilbage
Populærest
Bud
Højeste bud
Laveste bud
Flest bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Varenr
140054.
Et par identiske Louis Seize / empire spejlkonsoller, ca. 1800 (2)
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
6000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140183.
Havemøbelsæt af teak, bord og fire stole (5)
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1.300 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Varenr
140196.
"Københavnerkommode" af mahogni med tre skuffer mellem kannellerede kvartsøjler, 20. årh.
Vurdering
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1.000 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Varenr
138032.
Salonbord af mahogni, 8 stole og skænk, 19. årh.
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1.000 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
Varenr
140250.
Lysberg Hansen & Terp: Spisestue med kinesiske motiver (17)
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
4000-6000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140064.
Et par Friserstole af nøddetræ, ca. 1800 (2)
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140095.
Stort engelsk gateleg bord af mahogni, ca. 1800
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140098.
Engelsk vitrineskab af mahogni, Hepplewhite stil, 19. årh.s begyndelse
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140101.
Kinesisk bakkebord, 20. årh.
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1200 DKK
Ikke solgt
Varenr
140103.
Louis Sieze spejl af udskåret og forgyldt træ, 18. årh.s slutning
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
2.600 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
Varenr
140107.
Louis Seize spillebord af mahogni, 18. årh.s slutning
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1.800 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
Varenr
140113.
Spejl af fyrretræ, 19. årh.s første halvdel
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
400 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Varenr
140115.
Væghængt barok vitrineskab af egetræ, 18. årh.
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
140116.
Senempire kommode af mahogni, ca. 1830
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
1200-1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
140117.
Bombéformet kommode finéret med rosentræ, 20. årh. begyndelse
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
140118.
Engelsk Georg III chatol af mahogni, 18. årh.s slutning
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140194.
Manglebrædt med greb i form af hest og malet dekoration, 19. årh.
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
21.00 DKK
22.00 DKK
450 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Varenr
140220.
Pæreformet barok vandmaskine af tin. 18. årh.
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140097.
Lysberg, Hansen & Therp: Et par lampeborde af mahogni, 20. årh.s sidste halvdel (2)
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
2.800 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
Varenr
135430.
Spejl i ramme af mahogni, med monteringer af bronze, 19. årh.
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
135408.
Skab af egetræ, tofløjet og på underdel med to skuffer, 19./20. årh.
Vurdering
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139567.
Par sideborde - lampeborde af mahogni (2)
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140102.
Rokoko afsætningsbord af fyrretræ, 18. årh.s midte
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
2000-3000 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
6.000 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Varenr
139623.
Egetræsskab med underdel (2)
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1500-2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139596.
Et par kongestole af egetræ, 19. årh. (2)
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
2000-2400 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1.200 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
139627.
Engelsk regiments tromme sofabord - 20. århundrede
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
4000-5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139787.
Antik vugge af massivt egetræ
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
1200 DKK
Ikke solgt
Varenr
139794.
Lille engelsk mahogniskrin med messingbeslag og hemmelig skuffe, på understel
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
400 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
Varenr
139824.
Tobaksskab af egetræ - 19. århundrede
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
600 DKK
Ikke solgt
Varenr
138260.
Stort Louis XVI kaminspejl i ramme af delvist forgyldt og grønmalet træ. 18./19. årh.
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
6000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138837.
To hurricane stager med glas (2)
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
1200-1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
138738.
Paraplystativ af bemalet metal med dreng der holder blomsterguirlander, ca. 1900
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138077.
Trollope & Sons, England: Tre bergerer af mahogni, 20. årh.s begyndelse (3)
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Varenr
140192.
Tantalus af eg med tre slebne karafler, beslag og top af messing
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
1200 DKK
Hammerslag
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
600 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
Varenr
140260.
To pers. Canapé sofa bordeux velour.
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140266.
Art deco / Swedish Grace center-table, ca. 1930
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
2000-3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140268.
Svensk sofabord af birketræ
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137550.
Art deco spisebord af frugttræ, ant. Sverige, 1930'erne
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
134879.
Stort indrammet skønvirke broderi. Ca 1900.
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
3200 DKK
Ikke solgt
Varenr
139844.
Egetræskiste - 1847
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
140082.
P. McDonald, London: Engelsk lygteur af nøddetræ, 18. årh.s sidste halvdel
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammerslag
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
5.500 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Varenr
139655.
Clodion (1738-1814), efter: Bronzefigur
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1.000 DKK
1.00 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
Varenr
140261.
Barber/ Toiletmøbel i thonet stil med spejl.
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1.900 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
Varenr
139656.
Bronzefigur med 5 kvinder der samler vin
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
2400-3000 DKK
Hammerslag
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
3.200 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
Varenr
140174.
Par store stager af messing (2)
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
140239.
Pierre Alexandre Schoenewerk (1820-1885) Skulptur af bronze 'Femme à la cruche symbolisant un fleuve.'
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139657.
Bronzefigur med tyrefægterscene
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
2000-2400 DKK
Hammerslag
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
2.800 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
Varenr
139803.
Diverse dele messing (7)
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
«
1
2
3
4
1
2
3
...
8
»
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge vores tjenester accepterer du vores brug af cookies.
Læs mere
Jeg forstår