Krone Auktioner ApS
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
nr 16 Oprydningsauktion hos Real Retro Randers. Auktionen begynder at lukke søndag d 18/4 kl 20:00. Udlevering d 20-21/4 kl 10-17. DANNEVIRKEVEJ 5 8930 RANDERS.
175
Samtliga utrop
175
Samtliga utrop
Katalognummer
Kortaste tid kvar
1.
Lille skænk i teak m/udtræksplade. Nøgle medfølger lås virke ikke. Fremstår med brugsspor. Enkelte hakker på kanter. H 76 x B 80 x D 39cm. MOMSFRI.
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
650 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
2.
Reol m/klaplåge i palisander. Fremstår med mindre brugsspor. Eftermonterede ben H 121 x B 87 x D 30cm. MOMSFRI.
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
450 DK
11 00 DK
12 00 DK
3.
Palisander reol med 2 flyttebare hylder. 3 huller i bagbeklædning. Fremstår m/ ridser og skjolder bl.a på topplade. Eftermonterede ben H 129 x B 100 x D 28cm. MOMSFRI.
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
450 DK
10 00 DK
11 00 DK
4.
Sybord samt 2 stk indskudsborde i teak. Fremstår m/ mindre brugsspor i form af ridser og pletter. Sybord H 50 x B 63 x D 40 Største Indskudsbord H 44 x B 46 x D 39cm. MOMSFRI.
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
500 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
5.
Kommode i teak m/3 skuffer. Pæn stand mindre brugsspor. Eftermonterede ben H 59 x B 80 x D 44cm. MOMSFRI.
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
750 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
6.
Håndbygget lastbil i mahognitræ, foret med flamingo, velegnet som blomsterkumme, god stand med minimale brugsspor, H 43 B 33 L 76cm. MOMSFRI.
15 00 DK
16 00 DK
400 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
7.
Natbord samt bogkasse i palisander, natbord: pæn stand med brugsspor, H 56xb49xd33 bogkasse Kraftige brugsspor indvendig H 40 B 40 D 24cm. MOMSFRI.
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
350 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
8.
Blomster opsats i træ med laminat bordplader. Pæn stand med mindre brugsspor, enkelt liste som er gået løs. H 73 x B 37 x L 80cm. MOMSFRI.
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
1 100 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
9.
Retro springbuk med justerbare ben. Ben i massiv fyr. Polstret med ruskind. Pæn brugt stand. Diverse skrammer og ridser. H 95 x L 144 x B 65cm. MOMSFRI.
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
900 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
10.
Ny ompolstret lænestol i massiv bøg. Ukendt arkitekt, polstret i nervøs velour, flot kvalitet med mange fine detaljer, pæn stand med minimale brugsspor på træværk H 87 x B 65 x D 73 x sædehøjde 43cm. MOMSFRI.
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
500 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
11.
Reol med 3 skuffer i teaktræ. Kraftige brugsspor. Skader på sokkel. Diverse ridser og skrab. H 164 x B 89 x D 42cm. MOMSFRI.
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
350 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
12.
Jernreol med ilagte hylder i træ. Jern fremstår med overfladisk rust. Patineret på den helt rigtige måde. Fremstår med brugsspor. H 129 x B 100 x D 45cm. MOMSFRI.
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
400 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
13.
Div indbo bestående af: 3 skamler + armstol i rattan + sykurv + rullebord + myrestol af Arne Jacobsen i teak. Myrestol fremstår med kraftige brugsspor samt blød ryg. Andre effekter med mindre brugsspor. MOMSFRI.
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
400 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
14.
Div. Indbo bestående af: havebord + stol + kraftigt patineret træspand samt jernopsats. Alle effekterne fremstår med brugsspor i form af rustpletter m.m Mål på havebord H 65 x L 122 x B 64cm. MOMSFRI.
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
1 300 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
15.
Gammel butiksreol i galvaniseret jern. Fremstår med brugsspor. Mangler lille stykke på nederste hyldeforkant. H 114 x B 65 x D 47cm. MOMSFRI.
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
300 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
16.
Rullevogn i bemalet metal. Løstsiddende understel på hjul. 2 hylder i træ. Fremstår med pletter på træplader samt afskaldinger/rust på metallet. H 78 x B 62 x D 54cm. MOMSFRI.
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
350 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
17.
Lille messingbord med løstliggende topplade i glas med sorte detaljer. Kantlister lettere defekt. Diverse brugsspor. H 67 x Ø 82cm. MOMSFRI.
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
800 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
18.
Spisebord i lamineret egetræ med understel i bambus. Pæn stand med minimale brugsspor. H 72 x Ø 119cm. MOMSFRI.
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
200 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
19.
Opbevaringsmøbel i sort højglans plast. 1 aflåselig skuffe. Nøgle medfølger. Italiensk design style Neolt Italy. Fremstår med brugsspor, småskrab og ridser. H 56 x L 43 x B 40cm. MOMSFRI.
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
175 DK
3 00 DK
4 00 DK
20.
Div. Indbo bestående af: kravlegård i træ + tallerkenrække + hyldeknægt + træspand med låg + papirkurv + skrivepult i træ. Alle effekter med brugsspor i form af ridser og skrammer. MOMSFRI.
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
250 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
21.
5 Stk camping-foldeborde. 3 er af ældre dato. 2 er af nyere dato. Alle bordene har lettere ridser og skrammer. Alle er funktionelle. MOMSFRI.
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
350 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
22.
Gl autokuffert samt benzintank i metal. Autokuffert fremstår med pletter, småskrab og få ormehuller. Benzintank fremstår med pletrust og ridser/skrammer. Mål på kuffert: H 50 x B 77 x D 36cm. MOMSFRI
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
350 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
23.
Sofabord. Understel i massiv bejset træ. Topplade bemalet med matsort tavlelak. Fremstår med mindre ridser samt skrab. H 56 x L 116 x B 54cm. MOMSFRI.
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
300 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
24.
137 Stk lp'er. Blandede titler. Fona anlæg og pladespiller. Stand ukendt. MOMSFRI.
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
650 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
25.
3 Opsatser af henholdsvis træ og marmor. Opsatsene har små brugsspor i form af ridser og skrammer. Guld og marmor: H 119. Guld og sort: H 100. Brun: H 56cm. MOMSFRI.
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
300 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
26.
Københavnerskab med glasslåger og krydderihylde i plast. Skuffer til krydderihylde er i plast. Krydderi hylde med mindre brugsspor. Københavnerskab fremstår med huller i træ, misfavning i maling samt ridser og afskalninger i maling. Mål på københavnerskab: H 64 x B 80 x D 32cm. MOMSFRI.
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
800 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
27.
Div indbo bestående af: 2 bumbas/rattan stole med høj ryg + lille skuffe møbel i bambus samt lille skammel i bambus. Fin stand med minimale brugsspor. MOMSFRI.
28.
Div indbo bestående af: gammelt fuglebur + metal kurv + metal fad + div handelsvarer. Tingene fremstår i patineret stand, alle varer med overfaldisk rust samt afskalninger i maling. MOMSFRI.
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
80 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29.
Retro sofabord med sort topplade. Stel i massivt bejdset træ, diverse brugsspor, lille skade på kant liste H 60 x L 100 x B 70cm. MOMSFRI.
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
400 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
30.
Sofabord i massivt bejdset træ med materet glasplade, brugsspor hist pist, små bumb/skrab på bordkanten H 59 x L 104 x B 55cm. MOMSFRI.
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
400 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
31.
Gl hængeskab med klaplåger. Kraftige brugsspor H 89 x B 86 x D 36cm. MOMSFRI.
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
300 DK
7 00 DK
8 00 DK
32.
Vitrineskab i glass samt udstillings opsats i spejlglas, 1 hylde mangler i vitrineskab, pæn stand med få brugsspor. Mål på vitrineskab: H 164 x B 43 x D 37cm. MOMSFRI.
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
200 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
33.
20 Stk Gl træ kasser. bl.a øl og sodavand's kasser, blandet stand med div patina. MOMSFRI.
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
750 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
34.
35 Stk Gl militær kasser primært ammunitions kasser i metal, alle med delvis overflade rust, samt små bugler. MOMSFRI.
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
900 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
35.
Parti m/div zink/galvaniserede effekter. 4 zink baljer, 2 malke spande, 1 petroleums dunk, 2 henkogere, 1 koksspand. Stand: 1 zink balje med kraftig patina, 2 henkogere med kraftig rust, resten i patineret stand. MOMSFRI.
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
500 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
36.
Parti m/div zink/galvaniserede effekter. 4 zink baljer, 1 mælke junge, 1 henkoger, 3 diverse, Stand: god men patineret, overfladisk rust /tæring. MOMSFRI.
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
650 DK
1 00 DK
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
37.
11 Stk Gl træ kasser. bl.a øl og sodavand's kasser, blandet stand med div patina. MOMSFRI.
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
900 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
39.
Div indbo bestående af: 2 borde + 1 puf + 1 gl vejskilt + 1 magasin holder + 1 plante opsats + 1 træ kiste. Stand: diverse brugsspor på alle effekter. MOMSFRI.
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
200 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
40.
10 Stk gulvtæpper. Tæpperne fremstår i rimelig brugt stand, trænger til at blive banket. Mål L 260 x B 180 - 140 x 200 - 80 x 59 - 90 x 138 - 140 x 90 - 174 x 92 - 139 x 80 - 185 x 76 - 200 x 140 - 147 x 147cm. MOMSFRI.
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
1 100 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
41.
Div indbo bestående af: 2 gamle skamler i træ, 2 gamle kufferter, 1 hylde med 3 skuffer. Stand: skamler med skrammer og afskalninger i maling, kufferter med skrab og ridser, hylde med skuffer i pæn brugt stand. MOMSFRI.
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
350 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
42.
Div indbo. Alle effekterne har kraftig patina. MOMSFRI.
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
600 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
32 00 DK
38.
Div indbo bestående af: 2 skamler med blomsret polstre + sort elefant fod + magasin holder + gl bamse + 3 små borde. Stand: gl bamse kraftigt patineret med huller og slid, resten med diverse brugsspor. MOMSFRI.
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
500 DK
1 00 DK
2 00 DK
43.
Div indbo blandende handelsvarer, alt på billederne medfølger på nær de grå opbevarings kasser. Effekterne har blandede brugsspor, glas og keramik kan have skår. MOMSFRI.
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
450 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
44.
Div ældre billede rammer, fleste i messing, enkelte med mangler. Grå opbevarings kasser medfølger ikke. Cirka 58 stk alle rammerne har forskellige brugsspor. MOMSFRI.
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
300 DK
6 00 DK
7 00 DK
45.
Div Gl indbo. Bl.a 2 vaskebrætter og madam blå, brugsspor i varierende grad på alle effekterne, grå opbevarings kasser medfølger ikke. MOMSFRI.
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
225 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
46.
Div indbo, bl.a antikke effekter, brugsspor i varierende grad på alle effekterne. Grå opbevarings kasser medfølger ikke. MOMSFRI.
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
70 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
47.
Div indbo i messing/messing look, nogle effekter i sølvplet. Brugsspor i varierende grad på alle effekterne. Grå opbevarings kasser medfølger ikke. MOMSFRI.
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
175 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
49.
Div gammelt elektronik, bl.a 2 gamle film fremvisere, effekterne har brugsspor i varierende grad, mangler kan forekomme, der gives ingen garanti for funktionaliteten. Grå opbevarings kasse medfølger ikke. MOMSFRI.
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
300 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK