Toggle navigation
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
Aktiviteter
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
0
Hjælp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
Netauktion den 03. oktober 2023
325
Se kataloget
325
Se kataloget
37
MØBLER OG DESIGN
37
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
89
KUNST
89
ÆLDRE KUNST
15
ORIENTEN
15
ORIENTALICA
47
PORCELÆN
47
PORCELÆN, FAJANCE
7
GLAS
7
GLAS
29
SØLV
29
SØLV
38
SMYKKER
38
SMYKKER OG URE
11
BRONZER OG METAL
11
BRONZER, METAL OG URE
31
SAMLEROBJEKTER
2
LEGETØJ
2
VÅBEN
1
MILITARIA
21
ANDET
5
DEKORATION
5
ETNOGRAFICA
5
ETNOGRAFICA
7
TÆPPER
7
TÆPPER
3
BEKLÆDNING
3
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
3
VIN & SPIRITUS
3
VIN OG SPIRITUS
1
MUSIKINSTRUMENTER
1
AKUSTISKE INSTRUMENTER
2
BØGER
2
BOGVÆRKER
×
Luk
Hjælp
×
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
×
Luk
Mine favoritter
×
Luk
Log ind
×
Luk
Lägg bud
Siden er ikke aktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Varenr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
7
»
Mindst tid tilbage
Populærest
Bud
Højeste bud
Laveste bud
Flest bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Varenr
139882.
Barokchatol og stol 18. århundrede (3)
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
5000 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
3.000 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
Varenr
139310.
Lysekrone, ventiansk type 20. år.
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
139895.
Sofa og stol i rokokostil 19./20. århundrede (2)
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
1.100 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Varenr
139899.
Chiffoniere, mahogni, 19. århundrede
Vurdering
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1200 DKK
Ikke solgt
Varenr
139923.
Mahogni etagere, to hylder på stamme med trepasfod. 19. århundrede
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
139924.
Gulmalet sofabord, pladen med trykte ornamenter, 20. århundrede
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
1500-2000 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Varenr
139942.
Three-pillar table af mahogni (8)
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
10000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140039.
Fire Arts and Crafts armstole af massiv ask, 20. årh.s begyndelse (4)
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139922.
Mahognispejl, malet topfelt med klassisk motiv. 19. århundrede
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
600 DKK
Hammerslag
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
850 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
Varenr
139857.
Snedkermester A. E. Mørck: Skønvirke skab af udskåret og delvist bemalet fyrretræ, fra møbelserien "Bohave for et Husmandshjem", 1903
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1.600 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Varenr
139937.
Louis XVI chatol 18./19. århundrede
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139939.
Louis XVI spillebord af mahogni 18./19. århundrede
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
600 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
Varenr
122942.
Skønvirkelysekrone af patineret bronze, ca. 1910.
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138967.
Lysberg Hansen kommode i bombéform
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
500 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Varenr
136817.
Barok væghængt vitrineskab af egetræ, 18. årh.
Vurdering
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1500-2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138974.
Bombéformet kommode af mahogni
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139217.
Standur 18./19. århundrede
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
139266.
Mahogni vitrineskab - 20. århundrede
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1500-2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137159.
Engelsk rejseskrin/skriveskrin af palisander med indlængninger af messing. 1886
Vurdering
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1600 DKK
Ikke solgt
Varenr
137384.
Dragkiste af eg, ligeknækket front. 18. årh.
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
137782.
Lavt bord ilagt plade af marmor. Kina ca 1900.
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
138586.
Syv Wibroe ølkasser af bemalet træ. (7)
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
139464.
Kunstnerskab af bemalet fyrretræ
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139465.
Piedestal af mahogni, 1900-tallets begyndelse
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
33.00 DKK
950 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
Varenr
139470.
Stol af nøddetræ i stil med T. Bindesbøll 1800 tallets anden halvdel
Vurdering
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
1600 DKK
Ikke solgt
Varenr
139477.
Chatol af mahogni, 19. årh.s sidste halvdel
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139535.
Ni stole i barokstil 19./20. århundrede (9)
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
4000-6000 DKK
Ikke solgt
Varenr
135879.
Tre-pers. sofa af mahogni, betrukket med hestehår, 20. årh.s første halvdel
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140127.
Væghylde - udskåret papegøje - 20. århundredes begyndelse
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammerslag
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1.400 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Varenr
140152.
Bakkebord i form af "Old Willow" stegefad af fajance på understel af træ
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1.200 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
Varenr
140171.
Dameskrivebord - 19. årh.
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
600 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
Varenr
139842.
James Defontayne lygteur 18. århundrede
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
4000 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
3.000 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Varenr
139977.
To armstole i rokokostil (2)
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
400 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Varenr
139978.
To armstole i empirestil (2)
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
800 DKK
Hammerslag
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
450 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
Varenr
137933.
Et par prismelysekroner, 20. årh.s første halvdel (2)
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1.900 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
Varenr
139981.
Serveringsvogn af bambus og rattan, 20. årh.s begyndelse
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1200 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
600 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Varenr
139220.
Standur, 1790
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
139433.
Standur med gråmalet kasse med guldstafferinger.
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
800-1000 DKK
Ikke solgt
Varenr
139218.
Standur, 1770
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
139436.
Standur, eg
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
140042.
Carl Johan Bonnesen (1868-1933). Bronzeskulptur af kvinde
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
2000-3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
134984.
Louis Seize standur af bemalet og guldstafferet træ, 18. årh.s sidste fjerdedel
Vurdering
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
134979.
Jn. Molineux: Engelsk George III standur af mahogni, 18. årh.s sidste fjerdedel
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Varenr
140112.
Gardinstænger med skæringer og dekorationer af forgyldt træ. (2)
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
750 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Varenr
139879.
Bronzegulvlampe 19./20. århundrede
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Varenr
140041.
Elna Borch (1869-1950). Skulptur af bronze i form af munk
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
3000-4000 DKK
Hammerslag
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
1.500 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
Varenr
140043.
Ubekendt kunstner: Jernskulptur (3)
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Varenr
140000.
To damelommeure og en urkæde af guld 14K samt to lommeure af sølv (5)
Vurdering
12.00 DKK
13.00 DKK
7500 DKK
Ikke solgt
«
1
2
3
4
1
2
3
...
7
»
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge vores tjenester accepterer du vores brug af cookies.
Læs mere
Jeg forstår