Toggle navigation
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
Aktiviteter
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
0
Hjælp
Chinese
Danish
English
Finnish
German
Norwegian
Polish
Romanian
Swedish
Kataloger
Netauktion den 22. august 2023
264
Se kataloget
264
Se kataloget
45
MØBLER OG DESIGN
45
ÆLDRE MØBLER OG ANTIKVITETER
74
KUNST
74
ÆLDRE KUNST
26
ORIENTEN
26
ORIENTALICA
15
PORCELÆN
15
PORCELÆN, FAJANCE
3
GLAS
3
GLAS
22
SØLV
22
SØLV
48
SMYKKER
48
SMYKKER OG URE
10
BRONZER OG METAL
10
BRONZER, METAL OG URE
5
SAMLEROBJEKTER
2
VÅBEN
1
ANDET
2
DEKORATION
5
ETNOGRAFICA
5
ETNOGRAFICA
8
TÆPPER
8
TÆPPER
1
BEKLÆDNING
1
TØJ, PELSE OG ACCESSORIES
1
VIN & SPIRITUS
1
VIN OG SPIRITUS
1
BØGER
1
BOGVÆRKER
×
Luk
Hjælp
×
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
×
Luk
Mine favoritter
×
Luk
Log ind
×
Luk
Lägg bud
Siden er ikke aktiv!
Vänligen rör på musen eller klicka på skärmen för att aktivera den igen!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Mindst tid tilbage
Populærest
Bud
Højeste bud
Laveste bud
Flest bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
1.
Victoriansk vugge af mahogni med fransk flet, England, 19. årh.s sidste halvdel
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
4000-6000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
2.
Fransk lysekrone af forgyldt bronze, 19./20. årh.
Vurdering
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1200-1500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
3.
Empire afsætningsbord af mahogni, 19. årh.s begyndelse
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
4.
Louis XVI armstol samt engelsk ladder-back stol. 18. årh. (2)
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
5.
Et sæt på seks franske rokoko stole af udskåret valnød, 18. årh.s første halvdel (6)
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
5000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
6.
Smykkeskrin af bemalet træ, 19. årh.s begyndelse
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
1200 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
7.
Fire sparebøsser af lertøj i form af dyr m.m., ca. 1900 (4)
Vurdering
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
1200 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
8.
Dansk Vestindien, Skt. Thomas: Lænestol af massiv mahogni, 20. årh.s begyndelse
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
9.
Frisisk barokkommode af eg, 18. årh.
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
10.
Dansk barok almuekiste af bemalet og jernbeslået træ. 18. årh.
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
2000-3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
11.
Skab af egetræ, tofløjet og på underdel med to skuffer, 19./20. årh.
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
12.
Skrivebordsgarniture af rødbroget marmor
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
13.
Engelsk spillebord af mahogni. 18. årh.
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1.200 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
Nuværende katalognummer
14.
Barokchatol med skråklap, egetræ. 18. årh.
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
15.
Engelsk kommode af mahogni. 18. årh.
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
1.500 DKK
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
Nuværende katalognummer
16.
Tantalus af egetræ og krystalglas, 20. årh.s første halvdel
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
17.
Antik Butler Tray af mahogni
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
800 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
19.
Nyrokoko sminkebord af palisander / rosentræ, 19. årh.s sidste halvdel
Vurdering
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
2000 DKK
Hammerslag
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
1.200 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
Nuværende katalognummer
20.
Ådremalet Roskildeskab/skilleskab af fyrretræ, 19. årh
Vurdering
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
21.
Sen-gustaviansk spejl i hvidmalet og forgyldt ramme, 19. årh.s første halvdel
Vurdering
28.00 DKK
29.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
22.
Chatol af mahogni med skrå skriveklap og trefløjet overskab, søjler og spejle bag klappen, 19. årh.s først tredjedel
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
18.
Provence armoire af elm og nøddetræ, Frankrig, 19. årh.s begyndelse
Vurdering
22.00 DKK
23.00 DKK
4000-5000 DKK
Hammerslag
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
4.200 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
Nuværende katalognummer
23.
Louis XVI chatol af fyrretræ, med overskab, 19. årh.
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
24.
Lille Louis Seize vægspejl
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
1800 DKK
Hammerslag
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
800 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
Nuværende katalognummer
25.
Flugtstol med stel af mahogni, 19. årh.
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
500 DKK
Hammerslag
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
275 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Nuværende katalognummer
26.
Hepplewhite spisestue med bord, 12 stole, dækketøjsskab og skænk
Vurdering
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
4000 DKK
Hammerslag
11.00 DKK
12.00 DKK
2.000 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
Nuværende katalognummer
27.
Lille afsætningsbord af mahogni, 19. årh.
Vurdering
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
30.
Bord af gråmalet træ, ilagt plade af marmor. Rokokoform 19. årh.
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
3000 DKK
Hammerslag
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
1.600 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Nuværende katalognummer
28.
Tre-pers. sofa af mahogni, betrukket med hestehår, 20. årh.s første halvdel
Vurdering
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
31.
Spejl i ramme af mahogni, med monteringer af bronze, 19. årh.
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
32.
Et par væghængte girandoler af messing med glasprismer 20. årh.s første halvdel (2)
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
1200 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
33.
Legetøjs trækhest af udskåret og bemalet træ, omkring 1910.
Vurdering
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
3000-4000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
29.
Lille 'Provence' spisebord af massiv mahogni, 20. årh.s slutning
Vurdering
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1.500 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
Nuværende katalognummer
34.
Tre engelske hjørneskabe af mahogni i Hepplewhite stil (3)
Vurdering
2.00 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
1600 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
35.
Vandbeholder af kobber med løver i relief, to haner af messing, monteret på udskåret vægbrædt af egetræ
Vurdering
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
36.
Piedestalskab af mahogni, 19. årh.
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
2000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
37.
Sønderjysk kiste med smukke jernbeslag, 1700 tallet
Vurdering
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
3000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
38.
Sofabord med kraftig plade, oprindeligt fra gammelt spansk slagterbord
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
4500 DKK
Hammerslag
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
2.000 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
Nuværende katalognummer
39.
Hvidmalet vitrineskab, tofløjet og med hylder
Vurdering
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
2000-3000 DKK
Hammerslag
24.00 DKK
25.00 DKK
1.500 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
Nuværende katalognummer
40.
Lille standkiste på høje fødder, 16. årh.
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
800 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
Nuværende katalognummer
42.
Sæt på fire svenske stole af birketræ, 19. årh.
Vurdering
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
1500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
43.
To danske almue armstole af fyrretræ, 19. årh. (2)
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
1000 DKK
Hammerslag
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
500 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Nuværende katalognummer
44.
Hjørnemøbel af mahogni
Vurdering
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
1500 DKK
Hammerslag
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
750 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
Nuværende katalognummer
45.
Frits Henningsen (1889-1965), tilskrevet: Lampebord af mahogni
Vurdering
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
1000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
47.
Skuldermonteret zebra
Vurdering
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
6000-7000 DKK
Hammerslag
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
4.800 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
Nuværende katalognummer
46.
Karl Oscar, Skagen: Stor Albatros af udskåret og delvist bemalet langsomt voksende enebærtræ
Vurdering
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
6000 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
48.
Ubekendt kunstner: Opstilling med frugter i skål, olie på lærred
Vurdering
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
32.00 DKK
2500 DKK
Ikke solgt
Nuværende katalognummer
50.
Axel Johansen (1872-1938): Parti fra Københavns havn
Vurdering
24.00 DKK
25.00 DKK
4000 DKK
Ikke solgt
«
1
2
3
4
1
2
3
...
6
»
Vi bruger cookies til at levere vores tjenester. Ved at bruge vores tjenester accepterer du vores brug af cookies.
Læs mere
Jeg forstår